Kuo skiriasi šnicelis nuo kotleto?

Sveiki atvykę į svetainę Kuoskiriasi.lt, kur bandome Jums paaiškinti, kuo skiriasi vieni dalykai nuo kitų. Šiandienos straipsnio tema – kuo skiriasi šnicelis nuo kotleto? Abi šios mėsos rūšys yra iš tiesų populiarūs patiekalai visame pasaulyje, tačiau kartais juos supainioti yra lengva. Taigi, šiame straipsnyje mes detaliai išnagrinėsime kiekvieno patiekalo ypatybes, istoriją ir pagrindines skiriamąsias savybes.

Kas yra Šnicelis?

Šnicelis, kilęs iš Austrijos, yra plonas mėsos gabalas, paprastai veršienos, kuris yra plaktas iki plonumo, išmirkytas į kiaušinio ir džiūvėsėlių mišinį ir iškepamas iki auksinės rudos spalvos. Šis patiekalas išgarsėjo visame pasaulyje dėl savo traškumo, sultingumo ir lengvumo. Tradicinis Vienos šnicelis arba Wiener Schnitzel yra griežtai reguliuojamas Austrijos įstatymo ir turi būti gaminamas tik iš veršienos. Šnicelis gali būti gaminamas ir iš kitų rūšių mėsos, tokios kaip kiauliena ar vištiena, bet tokie variantai nėra laikomi tradiciniais.

Kas yra Kotletas?

Kotletas, dažnai supainiojamas su šniceliu, yra patiekalas, kuris ruošiamas iš maltos arba smulkintos mėsos, suformuojamas į plokštę ar kamuoliuką, paniruotas ir iškeptas arba išvirtas. „MeatBall” arba mėsos kamuoliukas, yra vienas iš kotletų pavyzdžių, paplitęs italų virtuvėje, nors kotletų formos ir paruošimo būdai skiriasi skirtingose kultūrose. Lietuvoje populiariausi kotletai dažniausiai yra gaminami iš kiaulienos arba jautienos, įvairiais prieskoniais pagardinti ir gali būti tiekiami su įvairiais garnyrais ar padažais.

Apibendrinant

Apibendrinant, šnicelis ir kotletas – du skirtingi patiekalai, turintys skirtingą kilmę, paruošimo būdus ir skonį. Šnicelis yra plaktas ir paniruotas veršienos gabalas, kuris yra austriškoji virtuvės pasididžiavimas, o kotletas – tai universalus patiekalas, galintis būti pagamintas iš įvairios maltos mėsos ir pritaikomas prie įvairių pasaulio virtuvių. Nors abu šie patiekalai yra mėgstami dėl savo mėsingo skonio ir pasitenkinimo suteikiančios tekstūros, jų skiriamosios savybės ir istorija yra gilios ir įdomios, vertos kiekvieno gurmano dėmesio.

Šaltiniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *