Kuo skiriasi pienė nuo kiaulpienės?

Pienė ir kiaulpienė yra du augalai, dažnai sutinkami Lietuvos pievose, pakelėse ir netgi soduose, kuriuos lengva supainioti dėl jų panašios išvaizdos ir plitimo. Abi šios augalų rūšys priklauso skirtingoms gentims, turinčioms išskirtines biologines savybes ir skirtingą poveikį aplinkai bei žmogaus sveikatai. Svetainėje Kuoskiriasi.lt nagrinėsime, kuo skiriasi šie du augalai, kad vartotojai galėtų lengviau juos atpažinti ir suprasti kiekvieno augalo specifiką.

Kas yra pienė?

Pienė (lot. Sonchus) yra daugiametis augalas, priklausantis Astrų (Asteraceae) šeimai. Šis augalas labiausiai žinomas dėl savo geltonų žiedų ir būdingų pūkuotų sėklų, kurios plinta su vėju. Pienės yra vertinamos dėl jų maistinių ir gydomųjų savybių; jos naudojamos tiek maisto pramonėje, tiek liaudies medicinoje. Pienės šaknis gali būti naudojamas kaip kavos pakaitalas, o lapai – salotoms ruošti dėl jų aitrios skonio savybių.

Pienė taip pat žinoma dėl savo ilgaamžiškumo ir atsparumo aplinkos sąlygoms. Ji gali augti įvairiose dirvožemio rūšyse ir yra atspari daugeliui ligų bei kenkėjų. Be to, pienė yra vertinama dėl savo gebėjimo valyti ir stiprinti organizmą, kadangi ji turi daugiau kalio ir C vitamino nei daugelis kitų žalumynų.

Kas yra kiaulpienė?

Kiaulpienė (lot. Taraxacum) yra vienmetis arba daugiametis augalas, taip pat priklausantis Astrų šeimai. Jos žiedai yra panašūs į pienės, bet dažniausiai smulkesni ir susitelkę į šluoteles. Kiaulpienės lapai yra šviesesni ir labiau dantyti ar netgi plėšyti, panašūs į kiaulės ausis, iš kur ir kilęs jos vardas. Šis augalas dažnai randamas dirbamuose laukuose, pūvančiose žemėse ir kitose apleistose vietovėse.

Kiaulpienės dažnai laikomos piktžolėmis ir jų vertė maisto ar medicinos pramonėje nėra tokia plačiai pripažinta kaip pienės. Nors kai kuriose kultūrose kiaulpienės lapai taip pat vartojami salotoms, jos nėra tokios populiarūs dėl savo kartoko skonio.

Apibendrinant

Nors pienė ir kiaulpienė yra panašios dėl to, kad abi priklauso Astrų šeimai ir turi geltonus žiedus, jos skiriasi augimo būdu, lapų forma bei vartojimu. Pienė yra vertinama dėl savo naudingų savybių ir plačiai naudojama kaip maistas bei natūrali medicina, o kiaulpienė dažniau žinoma kaip piktžolė ir mažiau naudojama žmonių. Abiejų augalų žinomumas ir pripažinimas skiriasi priklausomai nuo regiono ir kultūros. Svetainėje Kuoskiriasi.lt šis straipsnis suteikia aiškų ir struktūrizuotą šių dviejų augalų apibūdinimą, padedant atskirti ir geriau suprasti kiekvieno augalo vaidmenį gamtoje ir žmogaus gyvenime.

Šaltiniai

Ar buvo naudinga informacija?

Paspauskite, kad įvertinti

Vidutinis įvertinimas 3.4 / 5. Įvertino: 25

Dar nebuvo vertinimų, būkite pirmasis!

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *