Kuo skiriasi BARF ir RAW šunų maistas?

Šunų mityba yra svarbi tema, kuri kelia daug diskusijų ir klausimų tarp šunų savininkų ir specialistų. Vienas iš aktualiausių klausimų yra, ar šerti šunį natūraliu maistu ir jei taip, tai kokiu? Natūralus maistas šunims apima dvi pagrindines kryptis: BARF ir RAW. Šiame straipsnyje mes paaiškinsime, kas yra BARF ir RAW maistas šunims ir kuo jie skiriasi.

Kas yra BARF maistas šunims?

BARF yra santrumpa, kuri reiškia „Biologically Appropriate Raw Food” arba „Bones and Raw Food”. Tai yra mitybos būdas, kuris siekia atitikti šunų biologinius poreikius ir imituoti jų natūralią mitybą laukinėje gamtoje. BARF maistas šunims sudarytas iš žalios mėsos, subproduktų, kaulų, daržovių, vaisių, jogurto, kiaušinių ir kartais net grūdų. BARF maistas šunims dažnai būna maltas ar smulkintas ir praturtintas papildais.

Kas yra RAW maistas šunims?

RAW yra kita natūralaus maisto šunims kryptis, kuri remiasi plėšrūno racionu. RAW šeriantys šunų savininkai teigia, kad šunys yra plėšrūnai ir jų mityba turėtų būti sudaryta tik iš žalios mėsos, be jokių daržovių, vaisių ar grūdų. RAW maistas šunims nėra pjaustomas ar maltas, o duodamas kuo didesniais gabalais, kad šuo galėtų kramtyti, graužti ir valyti dantis. RAW maistas šunims nereikalauja jokių papildų, nors kartais duodama žuvų taukų.

6 esminiai skirtumai

BARF ir RAW maistas šunims yra dvi skirtingos natūralios mitybos kryptys, kurios turi savo privalumų ir trūkumų. Štai šeši esminiai skirtumai tarp jų:

  1. Baltymų šaltinis 

BARF maistas šunims sudarytas iš 50 proc. kaulų ir 50 proc. mėsos, arba 60 – 80 proc. mėsingų kaulų ir 20 – 40 proc. vaisių, daržovių, subproduktų, mėsos, kiaušinių, pieno produktų, kartais net grūdų. 

RAW maistas šunims sudarytas iš 80 proc. mėsos (įskaitant kai kuriuos subproduktus, tokius kaip širdis), 10 proc. kaulų ir 10 proc. organų (subproduktų, kurių pusę sudaro kepenys), kartais sveiki kiaušiniai.

  1. Mėsos rūšis

BARF maistas šunims gali būti bet kokios rūšies mėsa, pvz. jautiena, vištiena, kalakutiena, triušiena, ėriena, žuvis ir kt.

RAW maistas šunims gali būti bet kokie gyvūnai, kurie bėgioja, plaukioja ar skraido, pvz. avis, višta, triušis, kiaulė, elnias, žiurkė, voverė, pelė ir kt.

  1. Kaulų rūšis

BARF mityboje šunims gali būti duodami bet kokie kaulai, išskyrus svorį laikančius (atraminius) kaulus, tokius kaip galvijų šlaunikauliai, kurie yra per dideli ir kieti šunims ir gali sukelti dantų pažeidimų ar užkimimų. 

RAW mityboje šunims gali būti duodami bet kokie kaulai, kurie yra ėdami, pvz. kaip vištų kaklai, nugaros, sparnai, triušių skerdenos, avienos galvos, kaklai, nugara, stuburas ir kt.

  1. Daržovės ir vaisiai

BARF maistas šunims gali būti papildytas daržovėmis, vaisiais, uogomis ir grūdais, kurie turi būti sutrinti ar virti, kad šuo galėtų juos įsisavinti.

RAW maistas šunims yra be jokių daržovių, vaisių, uogų ar grūdų, nes šunys yra plėšrūnai ir jų organizmas nėra pritaikytas virškinti tokius produktus.

  1. Papildai

BARF maistas šunims gali būti praturtintas papildais, tokiais kaip vitaminai, mineralai, probiotikai, fermentai, žuvų taukai ir kt., kad būtų užtikrinta subalansuota ir tinkama mityba. RAW maistas šunims nereikalauja jokių papildų, nes visos reikalingos maistinės medžiagos turėtų būti gaunamos iš žalios mėsos, kaulų ir organų.

  1. Maisto paruošimas 

BARF maistas šunims dažnai būna maltas ar smulkintas ir duodamas šaltas arba kambario temperatūros.

RAW maistas šunims nėra pjaustomas ar maltas, o duodamas kuo didesniais gabalais, kad šuo galėtų kramtyti, graužti ir valyti dantis.

Apibendrinimas

BARF ir RAW maistas šunims yra dvi natūralios mitybos kryptys, kurios turi savo privalumų ir trūkumų. BARF maistas šunims yra subalansuotas maistas, sudarytas iš žalios mėsos, subproduktų, kaulų, daržovių, vaisių ir kitų ingredientų. RAW maistas šunims yra plėšrūno paremtas plėšrūno racionu natūralioje gamtoje, augintinis maitinamas nesmulkinta žalia mėsa, be jokių daržovių, vaisių ar grūdų.

Šaltiniai:

Ar buvo naudinga informacija?

Paspauskite, kad įvertinti

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Įvertino: 0

Dar nebuvo vertinimų, būkite pirmasis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *