Kuo skiriasi kanapės nuo marihuanos?

Kanapės ir marihuana – šie du terminai dažnai naudojami keičiamai, tačiau ar žinome, kokie tarp jų yra skirtumai? Šiame straipsnyje paaiškinsime, kaip iš tiesų skiriasi kanapės nuo marihuanos, nagrinėdami jų botaninius, cheminius ir vartojimo ypatumus.

Kas yra kanapės?

Kanapės yra augalas, priklausantis Cannabaceae šeimai. Mokslinis šio augalo pavadinimas – Cannabis sativa. Kanapės turi ilgą istoriją kaip naudingas augalas – jos naudojamos gaminant virvę, audinius, statybines medžiagas, maisto produktus, kosmetiką ir netgi biodegalus. Kanapės pasižymi mažu tetrahidrokanabinolio (THC) kiekiu, kuris yra psichoaktyvi medžiaga, tačiau gali būti turtingos kitomis kanabinoidais, tokiomis kaip kanabidiolis (CBD), kuris turi terapinių savybių. Dėl šios priežasties kanapės yra teisiškai priimtinesnės daugelyje pasaulio šalių, ypač kaip pramoniniai ar medicininiai augalai.

Kas yra marihuana?

Marihuana, kitaip vadinama „žolė“, yra terminas, naudojamas nurodyti kanapių augalų dalims, kurios turi didesnį THC kiekį. THC yra atsakingas už euforiją ir psichoaktyvius poveikius, kuriuos sukelia marihuana. Šis narkotikas gali būti rūkomas, garinamas arba naudojamas maisto produktuose ir yra plačiai vartojamas tiek medicininiais, tiek pramoginiais tikslais. Marihuanos gamyba ir vartojimas kai kuriose šalyse yra griežtai reguliuojamas ar net draudžiamas dėl jos psichoaktyviųjų savybių.

Apibendrinant

Nors ir kanapės, ir marihuana yra iš to paties augalo – Cannabis sativa – jų vartojimo tikslai, teisinis reguliavimas ir poveikis skiriasi. Kanapės dažniausiai vertinamos dėl savo pramoninio ir medicininio naudingumo, jos turėdamos žemą THC kiekį ir aukštą CBD kiekį. Tuo tarpu marihuana, turinti aukštą THC lygį, dažniausiai vartojama dėl jos sukeliamo psichoaktyvaus efekto.

Šis skirtumas tarp kanapių ir marihuanos yra svarbus, siekiant suprasti, kaip skirtingai šie augalai gali būti auginami, perdirbami ir vartojami. Taip pat šis skirtumas lemia, kaip šie augalai yra reguliuojami įvairiose teisinėse sistemoje.

Šaltiniai:

Ar buvo naudinga informacija?

Paspauskite, kad įvertinti

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Įvertino: 0

Dar nebuvo vertinimų, būkite pirmasis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *