Kuo Skiriasi Substratas nuo Komposto?

kompostas ir substratas

Substratas ir kompostas yra dvi svarbios medžiagos, naudojamos sodininkystėje ir augalų auginime. Nors abu produktai gali būti naudojami augalams auginti, jie turi skirtingas savybes, sudėtį ir paskirtį. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius skirtumus tarp substrato ir komposto.

Substratas

Apibrėžimas

Substratas yra specialiai paruoštas augalų auginimo mišinys, kuris gali būti sudarytas iš įvairių komponentų, tokių kaip durpės, perlitai, vermikulitai, smėlis, kokosų pluoštas ir kitos medžiagos. Substratai dažnai naudojami augalų daiginimui, kambariniams augalams, vazoniniams augalams ir hidroponikai.

Savybės

 • Komponentai: Substratas gali būti sudarytas iš skirtingų komponentų, priklausomai nuo jo paskirties ir augalų poreikių. Dažniausi komponentai yra durpės, perlitai, vermikulitai, smėlis, kokosų pluoštas ir kompostas.
 • Struktūra: Substratas paprastai yra lengvas, gerai ventiliuojamas ir turi geras drenažo savybes, leidžiančias šaknims lengvai įsiskverbti ir augti.
 • Mitybinės medžiagos: Substratas gali būti papildytas trąšomis ar kitomis mitybinėmis medžiagomis, kad užtikrintų augalų augimą ir vystymąsi.
 • pH lygis: Substrato pH lygis gali būti kontroliuojamas ir pritaikytas pagal specifinius augalų poreikius.

Naudojimas

 • Augalų daiginimas: Naudojamas sėklų daiginimui ir jaunų augalų auginimui.
 • Vazoniniai augalai: Naudojamas kambariniams augalams ir kitiems vazoniniams augalams auginti.
 • Hidroponika: Naudojamas hidroponikos sistemose, kur augalai auga be dirvožemio.

Kompostas

Apibrėžimas

Kompostas yra organinė medžiaga, susidaranti skaidant augalų atliekas, maisto atliekas ir kitus organinius likučius. Kompostavimas yra natūralus procesas, kurio metu mikroorganizmai skaido organinę medžiagą, sukuriančią humusą, kuris praturtina dirvožemį.

Savybės

 • Komponentai: Kompostas susideda iš įvairių organinių medžiagų, tokių kaip maisto atliekos, lapai, žolės, šakelės, popierius ir kiti augaliniai likučiai.
 • Struktūra: Kompostas turi purią struktūrą, kuri pagerina dirvožemio struktūrą, padidina jo vandens ir maistinių medžiagų laikymo gebą.
 • Mitybinės medžiagos: Kompostas yra natūralus trąšų šaltinis, praturtinantis dirvožemį svarbiomis maistinėmis medžiagomis, tokiomis kaip azotas, fosforas ir kalis.
 • pH lygis: Komposto pH paprastai yra neutralus arba šiek tiek rūgštus, tačiau jis gali skirtis priklausomai nuo naudojamų medžiagų.

Naudojimas

 • Dirvožemio gerinimas: Naudojamas kaip dirvožemio gerinimo priemonė, siekiant pagerinti jo struktūrą ir praturtinti maistinėmis medžiagomis.
 • Trąšos: Naudojamas kaip natūralios trąšos daržovėms, vaisiams, gėlėms ir kitoms kultūroms.
 • Mulčiavimas: Naudojamas kaip mulčas, padedantis išlaikyti dirvožemio drėgmę ir sumažinti piktžolių augimą.

Pagrindiniai Skirtumai

AspektasSubstratasKompostas
KomponentaiDurpės, perlitai, vermikulitai, smėlis, kokosų pluoštas, kompostasOrganinės medžiagos, maisto atliekos, lapai, žolės, šakelės
StruktūraLengvas, gerai ventiliuojamas, geros drenažo savybėsPuri struktūra, pagerina dirvožemio struktūrą
Mitybinės medžiagosGali būti papildytas trąšomis ar kitomis medžiagomisNatūralios trąšos, praturtinančios dirvožemį maistinėmis medžiagomis
pH lygisKontroliuojamas ir pritaikytas pagal augalų poreikiusPaprastai neutralus arba šiek tiek rūgštus
NaudojimasAugalų daiginimas, vazoniniai augalai, hidroponikaDirvožemio gerinimas, trąšos, mulčiavimas
Gamybos procesasSpecialiai paruoštas mišinys su kontroliuojamais komponentaisNatūralus organinių medžiagų skaidymo procesas

Apibendrinant

Substratas ir kompostas yra skirtingi produktai, naudojami augalų auginimui, tačiau jie turi skirtingas savybes ir paskirtį. Substratas yra specialiai paruoštas mišinys, pritaikytas augalų daiginimui, vazoniniams augalams ir hidroponikai. Kompostas yra natūraliai susidariusi organinė medžiaga, kuri naudojama dirvožemio gerinimui, kaip natūralios trąšos ir mulčas. Pasirinkimas tarp substrato ir komposto priklauso nuo konkrečių augalų poreikių ir auginimo sąlygų.

Šaltiniai:

Ar buvo naudinga informacija?

Paspauskite, kad įvertinti

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Įvertino: 0

Dar nebuvo vertinimų, būkite pirmasis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *