Kuo skiriasi Windows 7 versijos?

Windows 7, išleista 2009 m. spalio mėnesį, yra viena iš populiariausių Microsoft operacinių sistemų, pakeitusi Windows Vista ir vėliau pakeista Windows 8. Windows 7 išsiskiria savo naudotojo sąsaja, patobulintais saugumo funkcijomis ir palaikymu. Tačiau, kaip ir daugelis operacinių sistemų, Windows 7 pasižymi keliais skirtingais leidimais, skirtais įvairioms vartotojų grupėms ir poreikiams. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindines Windows 7 versijas ir jų skirtumus, kad vartotojai galėtų geriau suprasti, kuri versija jiems labiausiai tinka.

Kas yra Windows 7?

Windows 7 yra operacinė sistema, sukūrusi naujus standartus patogumui ir efektyvumui kompiuterio naudojime. Įdiegus šią OS, vartotojai gavo galimybę naudotis patobulinta „Start“ meniu, pažangesne paieška, lengviau prieinamomis tinklo sąrankos parinktimis ir patobulinta saugumo sistema. Windows 7 buvo sukurta siekiant suteikti sklandesnį ir patogesnį naudojimosi kompiuteriu patyrimą, sumažinant sistemos klaidų ir suderinamumo problemų skaičių, kurie kamavo ankstesnę Vista versiją.

Kas yra kitos Windows 7 versijos?

Windows 7 Starter

Ši versija yra labiausiai apribota ir paprastai buvo įdiegiama į mažos galios nešiojamuose kompiuteriuose, vadinamuose „netbook“ kompiuteriuose. Ji nepalaikė „Aero“ grafikos sąsajos, turėjo ribojimus, kaip antai galimybę veikti tik su 3 programomis vienu metu, ir neleido keisti darbalaukio fono.

Windows 7 Home Basic

Ši versija buvo skirta rinkoms, kuriose IT infrastruktūra yra mažiau išvystyta. „Home Basic“ versija palaikė ribotą „Aero“ sąsajos funkcionalumą ir turėjo pagrindines funkcijas, tokias kaip „Internet Explorer“, „Windows Media Player“ ir kt.

Windows 7 Home Premium

Tai buvo daugelio namų vartotojų pasirinkimas, nes ši versija suteikė pilną „Aero“ sąsajos patirtį, galimybę kurti „Home Network“ tinklus ir „Media Center“ funkcionalumą.

Windows 7 Professional

Ši versija buvo skirta smulkiajam verslui ir IT profesionalams. Ji apėmė visas „Home Premium“ funkcijas, taip pat pridėjo „Remote Desktop“ prieigą, „Encrypting File System“ ir galimybę jungtis prie domenų.

Windows 7 Ultimate

Tai buvo labiausiai išplėtota Windows 7 versija, skirta tiek namų, tiek verslo vartotojams. „Ultimate“ apjungė visas „Professional“ funkcijas ir pridėjo „BitLocker“ duomenų šifravimą, taip pat kelias papildomas kalbas.

Windows 7 Enterprise

Ši versija buvo skirta didelėms organizacijoms ir prieinama per „Microsoft Software Assurance“ programą. Ji turėjo tas pačias funkcijas kaip „Ultimate“, bet pridėjo papildomas IT administravimo galimybes.

Apibendrinant

Windows 7 pasižymi įvairiomis versijomis, kurios buvo sukurtos atsižvelgiant į skirtingų vartotojų poreikius ir naudojimo scenarijus. Nuo labai ribotos „Starter“ versijos iki visapusiškai įgaliotos „Ultimate“ versijos, kiekviena iš jų siūlo skirtingą funkcijų ir galimybių rinkinį. Svarbu pabrėžti, kad renkantis operacinę sistemą reikėtų atsižvelgti į asmeninius poreikius, kompiuterio galimybes ir planuojamą naudojimo būdą, kad būtų pasirinkta tinkamiausia Windows 7 versija.

Šaltiniai:

Ar buvo naudinga informacija?

Paspauskite, kad įvertinti

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Įvertino: 0

Dar nebuvo vertinimų, būkite pirmasis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *