Kuo Skiriasi SATA2 nuo SATA3?

SATA (Serial Advanced Technology Attachment) yra duomenų perdavimo sąsaja, naudojama kietajame diske (HDD), kietojo kūno diske (SSD) ir optiniuose diskų įrenginiuose. Nuo jos atsiradimo, SATA technologija patyrė keletą evoliucijų, o svarbiausios iš jų – SATA2 ir SATA3 versijos. Šios dvi sąsajos yra labai populiarios kompiuterių komponentų rinkoje, tačiau tarp jų yra keletas techninių skirtumų, turinčių įtakos greičiui ir našumui.

Kas yra SATA2?

SATA2, taip pat žinoma kaip SATA 3Gb/s, yra antra SATA technologijos versija, kuri buvo pristatyta 2004 metais. Pagrindinis šios versijos pagerinimas palyginti su pirmtaku – padvigubintas duomenų perdavimo greitis iki 3 gigabitų per sekundę (Gb/s). SATA2 sąsaja taip pat įvedė naujas funkcijas, pavyzdžiui, „Port Multiplier” – leidžia vienam SATA prievadui valdyti kelis įrenginius, o tai padidino lankstumą ir sistemų konfigūracijos galimybes. Ši sąsaja yra pakankamai efektyvi daugumai vidutinio našumo reikalavimus atitinkančių sistemų ir vis dar plačiai naudojama įvairiuose senesniuose ar biudžetiniuose kompiuteriuose.

Kas yra SATA3?

SATA3, arba SATA 6Gb/s, yra trečia ir pažangesnė SATA technologijos versija, kuri buvo oficialiai pristatyta 2009 metais. Šios versijos svarbiausias atnaujinimas – duomenų perdavimo greitis padidintas iki 6 Gb/s, kuris yra dvigubai didesnis už SATA2. Didesnis duomenų perdavimo greitis reiškia, kad ši sąsaja yra idealiai tinka našiems SSD, kurių darbo greitis gali pasiekti ar viršyti ankstesnių SATA versijų ribas. Be to, SATA3 sąsaja turi geresnę duomenų korekcijos technologiją, užtikrinančią duomenų perdavimo patikimumą ir stabilią veiklą net esant dideliam naudojimui.

Apibendrinant

SATA2 ir SATA3 yra du skirtingi duomenų perdavimo standartai, skirti įvairiems vartotojų ir verslo poreikiams. Pagrindinis skirtumas tarp šių dviejų technologijų yra duomenų perdavimo greitis: SATA2 pasižymi 3 Gb/s, o SATA3 – 6 Gb/s greičiu. SATA3 taip pat suteikia didesnį našumą ir patikimumą, todėl yra labiau pritaikyta našiems kompiuterių įrenginiams, ypač greitaeigiams SSD. Renkantis tarp šių dviejų, svarbu atsižvelgti į sistemos reikalavimus ir norimą našumą, nes tai lems galutinę sprendimo efektyvumą ir naudojimo patogumą.

Šaltiniai:

Ar buvo naudinga informacija?

Paspauskite, kad įvertinti

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Įvertino: 0

Dar nebuvo vertinimų, būkite pirmasis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *