Kuo skiriasi artritas nuo artrozės?

Artritas ir artrozė yra du dažnai painiojami terminai, abu susiję su sąnarių ligomis, kurios gali sukelti skausmą, standumą ir judėjimo ribotumą. Nors šios būklės turi panašių simptomų, jos yra skirtingos ligos, kurios veikia sąnarius ir audinius aplink juos skirtingai. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindines artrito ir artrozės charakteristikas, skirtumus tarp jų ir pateiksime aiškesnį supratimą apie kiekvieną būklę.

Kas yra artritas?

Artritas yra sąnarių uždegimo terminas, apimantis daugiau nei 100 skirtingų sąnarių ligų ir būklių. Ši liga gali paveikti bet kurį sąnarį kūne, sukeldama uždegimą, skausmą, patinimą ir standumą. Artritas gali būti susijęs su autoimuninėmis ligomis, tokiais kaip reumatoidinis artritas, kur imuninė sistema klaidingai puola sveikus sąnarių audinius, sukeldama uždegimą. Artrito priežastys gali būti įvairios, įskaitant genetiką, amžių, svorį ir ankstesnes traumas. Nors artritas dažniausiai pasireiškia vyresnio amžiaus žmonėms, jis gali paveikti bet kurio amžiaus asmenis, net vaikus.

Kas yra artrozė?

Artrozė, kitaip vadinama osteoartritu, yra dažniausia sąnarių liga, veikianti milijonus žmonių visame pasaulyje. Ji paprastai kyla dėl sąnario kremzlės nusidėvėjimo laikui bėgant. Kremzlė yra slysti padedantis audinys, kuris apsaugo sąnarius ir leidžia jiems judėti sklandžiai. Artrozės atveju kremzlė pradeda nykti, dėl ko sąnariai tampa standūs ir skausmingi. Ši būklė dažniausiai veikia rankų, kelio, klubo ir stuburo sąnarius. Skirtingai nuo artrito, kuris gali būti susijęs su uždegimu, artrozė dažniausiai yra susijusi su „mechaniniu” sąnario pažeidimu ir nėra uždegiminė liga.

Apibendrinant

Nors artritas ir artrozė abu yra sąnarių ligos, kurios sukelia skausmą ir judėjimo apribojimus, pagrindinis skirtumas tarp jų yra ligos priežastis ir pažeidimo pobūdis. Artritas yra uždegiminė būklė, kurią gali sukelti autoimuninės ligos, infekcijos ar kitos priežastys, o artrozė yra dėl sąnario kremzlės nusidėvėjimo sukeliamas sąnarių pažeidimas. Gydytojai naudoja skirtingus metodus šioms būklėms gydyti, todėl tikslus diagnozavimas yra labai svarbus. Supratimas apie šias dvi sąlygas padeda žmonėms gauti tinkamą gydymą ir priemones skausmui bei diskomfortui mažinti.

Šaltiniai:

Ar buvo naudinga informacija?

Paspauskite, kad įvertinti

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Įvertino: 2

Dar nebuvo vertinimų, būkite pirmasis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *