Kuo Skiriasi Aspirinas nuo Penicilino?

Medicinos pasaulyje egzistuoja begalė vaistų, skirtų įvairių ligų gydymui ir simptomų malšinimui. Tarp jų, aspirinas ir penicilinas yra du gerai žinomi, tačiau labai skirtingi medikamentai. Šiame straipsnyje panagrinėsime kiekvieno iš šių vaistų ypatumus, jų paskirtį ir pagrindinius skirtumus.

Kas yra aspirinas?

Aspirinas, arba acetilsalicilo rūgštis, yra vienas iš labiausiai paplitusių ir ilgiausiai naudojamų vaistų visame pasaulyje. Jis priklauso nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) grupei ir dažniausiai vartojamas kaip skausmą malšinantis, karščiavimą mažinantis bei uždegimą slopinantis medikamentas. Be to, aspirinas turi antiagregacines savybes, tad jis naudojamas ir siekiant sumažinti kraujo krešulių susidarymo riziką, kas svarbu širdies ir kraujagyslių ligų profilaktikai ir gydymui. Aspirino veikimo mechanizmas susijęs su ciklooksigenazės enzimo slopinimu, kuris yra atsakingas už prostaglandinų – medžiagų, sukeliančių uždegimą ir skausmą, sintezę.

Kas yra penicilinas?

Penicilinas yra pirmasis plačiai naudotas antibiotikas, atrastas 1928 m. Aleksandro Flemingo. Jis priklauso beta-laktaminių antibiotikų grupei ir yra efektyvus kovojant su bakterinėmis infekcijomis, taip pat gydant įvairias bakterijų sukeltas ligas, pavyzdžiui, tonzilitą, pneumoniją, sifilį ir kitas. Penicilino veikimo mechanizmas susijęs su bakterijų ląstelių sienelės sintezės slopinimu, dėl ko bakterijos tampa negebėsiančios išlikti ir daugintis. Svarbu pažymėti, kad penicilinas veiksmingas tik prieš bakterijas ir neturi poveikio virusams.

Apibendrinant

Aspirinas ir penicilinas yra du svarbūs, bet skirtingi vaistai. Aspirinas yra NVNU, kuris malšina skausmą, mažina uždegimą ir karščiavimą, bei turi prieštrombozines savybes. Penicilinas, kita vertus, yra antibiotikas, skirtas bakterinėms infekcijoms gydyti. Aspirinas veikia žmogaus organizme esančius fermentus ir medžiagas, kurios sukelia uždegimą ir skausmą, o penicilinas puola bakterijas, trukdydamas jų ląstelių sienelių sintezei ir taip slopindamas jų augimą bei dauginimąsi. Šie vaistai naudojami skirtingoms medicininėms būklėms ir negali būti vienas kito pakaitalai.

Šaltiniai:

Ar buvo naudinga informacija?

Paspauskite, kad įvertinti

Vidutinis įvertinimas 4 / 5. Įvertino: 1

Dar nebuvo vertinimų, būkite pirmasis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *