Kuo skiriasi vidaus ligų gydytojas nuo šeimos gydytojo?

vidaus ligu gydytoijas ir seimos daktaras

Vidaus ligų gydytojas ir šeimos gydytojas yra du medicinos specialistai, teikiantys pirminės sveikatos priežiūros paslaugas, tačiau jų specializacijos, mokymai ir gydymo sritys skiriasi. Šiame straipsnyje aptarsime, kuo skiriasi vidaus ligų gydytojas nuo šeimos gydytojo, ir paaiškinsime jų funkcijas bei atsakomybę.

Kas yra vidaus ligų gydytojas?

Vidaus ligų gydytojas, dar vadinamas internistu, yra medicinos specialistas, kuris diagnozuoja ir gydo suaugusiųjų ligas. Internistai turi gilias žinias apie vidinių organų ligas ir specializuojasi sudėtingų ligų diagnozavime bei gydyme. Jie dažnai dirba su pacientais, turinčiais lėtines ligas ar sudėtingas medicinines problemas.

Vidaus ligų gydytojo savybės:

 • Mokymai ir specializacija: Internistai baigia medicinos mokyklą ir papildomai specializuojasi vidaus ligų srityje per rezidentūrą. Jų mokymai apima platų spektrą medicininių problemų, susijusių su vidiniais organais.
 • Gydymo sritis: Internistai diagnozuoja ir gydo suaugusiųjų ligas, tokias kaip širdies ligos, diabetas, inkstų ligos, plaučių ligos, virškinimo trakto problemos ir kitos lėtinės ligos.
 • Funkcija: Internistai dažnai veikia kaip konsultantai kitiems gydytojams, sprendžiant sudėtingus medicininius atvejus. Jie taip pat teikia ilgalaikę priežiūrą pacientams, sergantiems lėtinėmis ligomis.

Kas yra šeimos gydytojas?

Šeimos gydytojas yra medicinos specialistas, teikiantis pirminės sveikatos priežiūros paslaugas visų amžiaus grupių pacientams, nuo kūdikių iki senjorų. Šeimos gydytojai turi platų medicininių žinių spektrą ir gali spręsti įvairias sveikatos problemas, taip pat koordinuoti pacientų priežiūrą.

Šeimos gydytojo savybės:

 • Mokymai ir specializacija: Šeimos gydytojai baigia medicinos mokyklą ir specializuojasi šeimos medicinos srityje per rezidentūrą. Jų mokymai apima pediatriją, suaugusiųjų mediciną, ginekologiją, geriatriką ir kitus pirminės sveikatos priežiūros aspektus.
 • Gydymo sritis: Šeimos gydytojai diagnozuoja ir gydo įvairias ligas bei sveikatos problemas, teikia profilaktinę priežiūrą, skiepija, atlieka sveikatos patikrinimus ir valdo lėtines ligas. Jie taip pat teikia sveikatos švietimą ir konsultacijas dėl gyvenimo būdo pokyčių.
 • Funkcija: Šeimos gydytojai yra atsakingi už visapusišką paciento priežiūrą, įskaitant visų amžiaus grupių narius. Jie dažnai veikia kaip pirmasis kontaktas pacientui sveikatos sistemoje ir koordinuoja specialistų priežiūrą, kai reikia.

Skirtumai tarp vidaus ligų gydytojo ir šeimos gydytojo

 1. Pacientų amžius:
  • Vidaus ligų gydytojas specializuojasi suaugusiųjų priežiūroje.
  • Šeimos gydytojas teikia priežiūrą visų amžiaus grupių pacientams, nuo kūdikių iki senjorų.
 2. Mokymai ir specializacija:
  • Vidaus ligų gydytojas baigia rezidentūrą, orientuotą į suaugusiųjų vidaus ligas.
  • Šeimos gydytojas baigia rezidentūrą, apimančią platų spektrą medicininių sričių, įskaitant pediatriją, suaugusiųjų mediciną, ginekologiją ir geriatriką.
 3. Gydymo sritis:
  • Vidaus ligų gydytojas specializuojasi suaugusiųjų vidinių organų ligų diagnozavime ir gydyme.
  • Šeimos gydytojas diagnozuoja ir gydo įvairias ligas, teikia profilaktinę priežiūrą ir sveikatos patikrinimus visų amžiaus grupių pacientams.
 4. Funkcija:
  • Vidaus ligų gydytojas dažnai veikia kaip konsultantas sudėtingų medicininių atvejų sprendime.
  • Šeimos gydytojas teikia visapusišką priežiūrą visai šeimai ir koordinuoja pacientų priežiūrą su kitais specialistais.

Apibendrinant

Vidaus ligų gydytojas ir šeimos gydytojas yra svarbūs pirminės sveikatos priežiūros specialistai, tačiau jų mokymai, specializacija ir gydymo sritys skiriasi. Vidaus ligų gydytojas specializuojasi suaugusiųjų vidaus ligų diagnozavime ir gydyme, o šeimos gydytojas teikia priežiūrą visų amžiaus grupių pacientams, sprendžiant įvairias sveikatos problemas ir teikiant profilaktinę priežiūrą. Supratimas apie šiuos skirtumus padeda pacientams pasirinkti tinkamą specialistą, atitinkantį jų sveikatos priežiūros poreikius.

Šaltiniai:

Ar buvo naudinga informacija?

Paspauskite, kad įvertinti

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Įvertino: 0

Dar nebuvo vertinimų, būkite pirmasis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *