Kuo skiriasi hepatitas B ir C?

Hepatitas B ir hepatitas C yra dvi labiausiai paplitusios kepenų užkrečiamosios ligos, kurias sukelia skirtingi virusai. Šios ligos gali sukelti lėtinę kepenų ligą, cirozę ir netgi kepenų vėžį, todėl yra svarbu atpažinti ir skiriamai gydyti kiekvieną hepatito formą. Nepaisant to, kad abu tipai veikia kepenis ir turi panašių simptomų, jie skiriasi savo perdavimo būdais, eiga ir gydymo metodais. Svetainėje Kuoskiriasi.lt siekiame suteikti aiškų supratimą apie kiekvieną iš šių ligų ypatybes, supažindindami su jų priežastimis, simptomais, prevencija ir gydymo galimybėmis. Tokiu būdu vartotojai gali gauti reikalingą informaciją, kuri padės jiems priimti informuotus sprendimus dėl savo sveikatos.

Kas yra hepatitas B?

Hepatitas B yra infekcinė kepenų liga, kurią sukelia hepatito B virusas (HBV). Jis plinta per kraują, kitus kūno skysčius ir seksualiniu kontaktu. Šis virusas gali sukelti tiek ūmius, tiek lėtinius susirgimus, o infekcijos eiga labai skiriasi priklausomai nuo asmens imuniteto būklės ir amžiaus, kuriame buvo užsikrėsta. Kūdikiai ir maži vaikai, užsikrėtę HBV, yra labiau linkę į lėtinę infekciją. Ūminė hepatito B infekcija dažnai yra besimptomė, o simptomai, jei jie pasireiškia, apima geltonligę, nuovargį, pilvo skausmus, tamsų šlapimą ir šviesius išmatas. Lėtinis hepatitas B gali ilgai likti nepastebėtas ir vėliau sukelti rimtų kepenų pažeidimų.

Hepatito B profilaktika yra veiksminga ir pasiekiama: vakcinacija yra prieinama ir rekomenduojama naujagimiams bei rizikos grupėms. Be to, yra galimi gydymo būdai, kurie gali padėti kontroliuoti virusą ir sumažinti lėtinės ligos progresavimą, tačiau HBV išgydyti visiškai neįmanoma.

Kas yra Hepatitas C?

Hepatitas C yra kita kepenų užkrečiamoji liga, kurią sukelia hepatito C virusas (HCV). Skirtingai nuo hepatito B, hepatitas C dažniausiai perduodamas per užkrėstą kraują, tokius kaip nesaugūs medicinos procedūrų praktikos ar bendrinimas švirkštų narkotikų vartojimo metu. Seksualinis perdavimas yra mažiau paplitęs, bet įmanomas. Hepatitas C dažniausiai prasideda kaip ūmi infekcija, bet daugeliu atvejų tampa lėtiniu ir gali nekelti simptomų iki pat pažengusių kepenų pažeidimų atsiradimo.

Lėtinės hepatito C infekcijos gydymas pastaraisiais metais ženkliai pagerėjo dėka tiesioginių antivirusinių vaistų, kurie gali išgydyti daugumą užsikrėtusiųjų. Šių vaistų vartojimas leidžia išvengti cirozės ir sumažina kepenų vėžio riziką. Svarbu pabrėžti, kad, priešingai nei hepatitas B, hepatitui C trūksta vakcinos, todėl prevencija yra susijusi su rizikos veiksnio mažinimu ir sąmoningu elgesiu.

Apibendrinant

Hepatitas B ir hepatitas C yra dvi rimtos kepenų ligos, kurios gali turėti panašius simptomus ir pasekmes, tačiau skiriasi savo perdavimo būdais, gydymo galimybėmis ir prevencijos strategijomis. Hepatitas B yra vakcinuojama liga, o jos gydymo galimybės, nors ir neretai apsiriboja viruso veiklos slopinimu, leidžia išvengti daugelio komplikacijų. Hepatito C atveju, nors ir trūksta vakcinos, naujausi vaistai suteikia viltį dėl visiško išgydymo. Svarbu yra reguliariai tikrintis sveikatą ir, esant rizikai, nedelsiant kreiptis į sveikatos priežiūros specialistus. Svetainėje Kuoskiriasi.lt supažindinome jus su pagrindiniais šių ligų aspektais, tikėdamiesi, kad ši informacija padės skatinti sąmoningumą ir atsakingą požiūrį į savo sveikatą bei kepenų būklę.

Šaltiniai

Ar buvo naudinga informacija?

Paspauskite, kad įvertinti

Vidutinis įvertinimas 2.5 / 5. Įvertino: 2

Dar nebuvo vertinimų, būkite pirmasis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *