Kuo skiriasi infarktas nuo insulto?

Širdies priepuolis ir insultas yra rimtos medicininės būklės, reikalaujančios neatidėliotinos pagalbos, ir nors jie turi bendrų rizikos veiksnių ir simptomų, iš esmės tai skirtingos būklės. Norint atpažinti širdies priepuolio ir insulto požymius ir tinkamai reaguoti kritinėse situacijose, labai svarbu suprasti, kuo skiriasi širdies priepuolis ir insultas.

Kas yra širdies priepuolis?

Širdies priepuolis, mediciniškai vadinamas miokardo infarktu, ištinka, kai užblokuojama širdies raumens dalies kraujotaka. Šį užsikimšimą paprastai sukelia apnašų – riebalų, cholesterolio ir kitų medžiagų derinio – susikaupimas arterijose, kurios tiekia kraują į širdį (vainikinėse arterijose). Dėl šios kliūties deguonies turtingas kraujas nepasiekia širdies raumens dalių, todėl širdies raumuo gali būti pažeistas arba žūti. Pagrindiniai širdies priepuolio simptomai: krūtinės skausmas ar diskomfortas, dusulys, pykinimas ir diskomfortas viršutinėje kūno dalyje.

Kas yra insultas?

Kita vertus, insultas ištinka, kai nutrūksta arba sumažėja smegenų aprūpinimas krauju, todėl smegenų audinys negali gauti deguonies ir maistinių medžiagų. Insultas gali būti išeminis, kurį sukelia užsikimšusi arterija, arba hemoraginis, kurį sukelia ištekėjusi arba trūkusi kraujagyslė. Dėl nutrūkusios kraujotakos žūsta pažeistos srities smegenų ląstelės. Dažniausi insulto simptomai yra staigus veido, rankų ar kojų (ypač vienos kūno pusės) nutirpimas ar silpnumas, sumišimas, kalbėjimo ar kalbos supratimo sutrikimai, regėjimo sutrikimai, pusiausvyros ar koordinacijos praradimas.

Esminiai skirtumai

Pagrindinis skirtumas tarp širdies priepuolio ir insulto yra pažeista kūno sritis ir susijusios kraujagyslės. Širdies priepuolis ištinka širdį ir paprastai jį sukelia vainikinių arterijų užsikimšimas, o insultas ištinka smegenis ir jį sukelia smegenų ir aplink jas esančių kraujagyslių sutrikimai. Be to, skiriasi ir šių būklių simptomai: širdies priepuolis paprastai pasireiškia krūtinės skausmu, o insultas – neurologiniais sutrikimais, pavyzdžiui, silpnumu vienoje kūno pusėje arba kalbos sutrikimais.

Išvada

Apibendrinant galima teigti, kad tiek širdies priepuoliai, tiek insultai yra skubios medicininės pagalbos reikalaujantys atvejai, tačiau jų priežastys, pažeistos sritys ir simptomai labai skiriasi. Šių skirtumų supratimas yra labai svarbus atpažįstant požymius ir kreipiantis skubios medicininės pagalbos, kuri gali gerokai pagerinti rezultatus ir išgelbėti gyvybę. Informuotumas ir švietimas apie šias būkles yra svarbiausi veiksmingos prevencijos ir reagavimo į jas veiksniai.

Šaltiniai:

Ar buvo naudinga informacija?

Paspauskite, kad įvertinti

Vidutinis įvertinimas 2 / 5. Įvertino: 1

Dar nebuvo vertinimų, būkite pirmasis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *