Kuo skiriasi mėta nuo melisos?

Mėta ir melisa yra du populiarūs vaistiniai augalai, plačiai naudojami tiek kulinariniuose, tiek terapiniuose tiksluose. Nors šie augalai kartais gali būti painiojami dėl panašių kvapų ir panaudojimo būdų, jie yra skirtingų rūšių atstovai ir turi keletą svarbių skirtumų. Šiame straipsnyje aptarsime, kas yra mėta ir melisa, ir išnagrinėsime jų esminius skirtumus.

Kas yra mėta?

Mėta (Mentha) yra Lamiaceae (šalavijinių) šeimos augalų gentis. Šių augalų lapai yra žinomi dėl stipraus, gaivaus ir atpažįstamo kvapo, kurį sukelia eteriniai aliejai, ypač mentolis. Mėtos lapai yra plačiai naudojami maisto ruošoje, gėrimų gamyboje ir aromaterapijoje. Be to, mėta turi keletą sveikatai naudingų savybių, įskaitant skrandžio sutrikimų ir galvos skausmo malšinimą.

Kas yra melisa?

Melisa, dar vadinama citrinine melisa (Melissa officinalis), taip pat priklauso Lamiaceae šeimai. Ji išsiskiria citrininiu kvapu ir yra vertinama dėl raminančių ir atpalaiduojančių savybių. Melisos lapai dažnai naudojami vaistinėse arbatose, maisto gaminime ir natūralioje medicinoje. Ji yra žinoma kaip natūrali raminamoji priemonė, padedanti mažinti stresą ir skatinti gerą miegą.

Esminiai skirtumai

Pagrindinis skirtumas tarp mėtos ir melisos yra jų kvapas ir naudojimo būdai. Mėta yra žinoma dėl savo gaivaus ir stipraus mentolio kvapo, o melisa – dėl savo švelnaus citrininio aromato. Be to, mėta dažniau naudojama kvėpinti gėrimams ir maistui, tuo tarpu melisa dažniausiai naudojama raminančioms arbatoms ir natūraliai medicinai. Biologiniu požiūriu, nors abu augalai priklauso tai pačiai šeimai, jų veislės, lapų forma ir augimo sąlygos skiriasi.

Apibendrinant

Mėta ir melisa yra du skirtingi, bet vertingi vaistiniai augalai, turintys skirtingas naudojimo sritis ir kvapus. Mėta su savo gaiviu mentolio aromatu yra puikus pasirinkimas gėrimams ir maisto gaminimui, o melisa su savo švelniu citrininiu kvapu – idealus pasirinkimas raminančioms arbatoms ir natūraliai medicinai. Abiejų augalų supratimas ir tinkamas naudojimas gali praturtinti maisto gaminimo ir sveikatingumo praktikas.

Šaltiniai

Ar buvo naudinga informacija?

Paspauskite, kad įvertinti

Vidutinis įvertinimas 3.6 / 5. Įvertino: 12

Dar nebuvo vertinimų, būkite pirmasis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *