Kuo skiriasi žiogas nuo svirplio?

Žiogai ir svirpliai yra du vabzdžių rūšių atstovai, dažnai sutinkami gamtoje, ir nors jie gali atrodyti panašūs neįgudusiam akiai, tarp jų yra keletas esminių skirtumų. Šie skirtumai apima jų išvaizdą, elgseną, gyvenimo būdą ir net garsus, kuriuos jie skleidžia. Šiame straipsnyje aptarsime, kas yra žiogas ir kas yra svirplys, ir išnagrinėsime, kuo jie skiriasi vienas nuo kito.

Kas yra žiogas?

Žiogas (lot. Gryllidae) yra mažas, dažniausiai juodos arba rudai juodos spalvos vabzdys, priklausantis Gryllidae šeimai. Žiogai turi stiprias, šokančias užpakalines kojas ir trumpus sparnus. Jie yra gerai žinomi dėl savo giedojimo, kurį sukelia trinant priekines sparnas vieną prie kito. Dažniausiai žiogai gyvena žemėje arba augalų paviršiuje ir yra aktyvūs naktį. Jų giedojimas yra būdingas vasaros vakarų garsas daugelyje pasaulio regionų.

Kas yra svirplys?

Svirplys (lot. Tettigoniidae) priklauso Tettigoniidae šeimai ir yra didesnis nei žiogas. Svirpliai paprastai turi ilgesnius sparnus ir didesnius, ryškesnius akis. Jie taip pat garsėja savo giedojimu, kuris skamba kaip vienodas cypimas ar čirpimas, tačiau jų giedojimo technika skiriasi nuo žiogų – svirpliai gieda trindami sparnus prie savo šonų. Svirpliai gyvena įvairiose buveinėse, dažniausiai ant augalų ir medžių.

Esminiai skirtumai

Pagrindiniai skirtumai tarp žiogų ir svirplių apima jų dydį, sparnų ilgį, giedojimo būdą ir gyvenimo būdą. Svirpliai yra didesni už žiogus ir turi ilgesnius sparnus, o jų giedojimas yra garsesnis ir intensyvesnis. Žiogai yra mažesni, su trumpesniais sparnais, ir jų giedojimas yra švelnesnis. Be to, svirpliai gyvena aukštesnėse augalų vietose, o žiogai – žemėje arba ant žemesnių augalų.

Apibendrinant

Nors žiogai ir svirpliai yra panašūs savo giedojimo įpročiais, jie yra skirtingų rūšių atstovai su aiškiais morfologiniais ir elgsenos skirtumais. Žiogai yra mažesni, gyvena žemėje ir gieda trinant sparnus, o svirpliai yra didesni, gyvena ant augalų ir gieda kitaip. Šie vabzdžiai yra svarbūs gamtos ekosistemoms, ir jų skleidžiami garsai yra neatsiejama vasaros gamtos dalis.

Šaltiniai

Ar buvo naudinga informacija?

Paspauskite, kad įvertinti

Vidutinis įvertinimas 4 / 5. Įvertino: 1

Dar nebuvo vertinimų, būkite pirmasis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *