Kuo Skiriasi Stirna nuo Elnio?

Stirna ir elnias yra du laukiniai žinduoliai, priklausantys briedžių šeimai, tačiau jie turi keletą svarbių skirtumų, susijusių su jų dydžiu, išvaizda, elgsena ir buveinėmis. Šiame straipsnyje mes aptarsime, kas yra stirna ir kas yra elnias, bei išnagrinėsime jų esminius skirtumus.

Kas yra Stirna?

Stirna (Capreolus capreolus) yra mažesnio dydžio briedžių šeimos atstovas. Stirnos paplitusios Europoje ir Azijoje. Jos yra maždaug šuns dydžio, su subtiliu kūno sudėjimu, o patinai turi neilgus ragus, kurie kasmet išmeta ir atauga. Stirnos dažniausiai gyvena miškingose ir krūmingose vietovėse, kur yra pakankamai paslėpimo vietų. Jų kailis yra rausvai rudas vasarą ir tamsesnis bei tankesnis žiemą.

Kas yra Elnias?

Elnias (Cervus elaphus) yra didesnis briedžių šeimos atstovas. Elniai yra paplitę įvairiose pasaulio vietose, įskaitant Europą, Aziją ir Šiaurės Ameriką. Elniai pasižymi išskirtinai ilgais ir sudėtingos struktūros ragais, kurie yra patinų būdingas bruožas. Jie gyvena miškuose ir atviruose laukų plotuose, mėgsta drėgnas vietoves. Elniai yra didesni ir stambesni nei stirnos, su ilgesne kaklo ir kūno dalimi.

Esminiai skirtumai

  1. Dydis: Stirnos yra žymiai mažesnės nei elniai, maždaug šuns dydžio, tuo tarpu elniai yra dideli ir stambūs gyvūnai.
  2. Ragai: Stirnų patinai turi neilgus, paprastos formos ragus, kurie kasmet atauga, o elnių patinai turi ilgus, sudėtingos struktūros ragus.
  3. Buveinės: Stirnos dažniausiai gyvena miškingose ir krūmingose vietovėse, o elniai gyvena tiek miškuose, tiek atvirose laukų vietovėse.
  4. Kūno bruožai: Elniai turi ilgesnį kaklą ir kūną bei dažniau yra tamsesnio kailio nei stirnos.

Apibendrinant

Nors tiek stirnos, tiek elniai priklauso briedžių šeimai, jie turi aiškius skirtumus. Stirnos yra mažesnės, su neilgais ragais ir gyvena miškingose vietovėse, tuo tarpu elniai yra didesni, su ilgais, sudėtingais ragais ir yra pritaikyti gyvenimui tiek miškuose, tiek atvirose laukų vietovėse. Šie skirtumai lemia jų išvaizdą, elgseną ir buveinių pasirinkimą.

Šaltiniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *