Boileriai (vandens šildytuvai) padeda gauti karštą vandenį maudantis, plaunant indus ir atliekant įvairius kitus buities darbus. Taigi svarbu atsakingai pasirinkti tinkamą variantą, atsižvelgiant į būsto ir vandens suvartojimo ypatumus bei namuose gyvenančių žmonių kiekį. Įprastai boileriai skirstomi į elektrinius, kombinuotus ir momentinius. Kiekvienas variantas pasižymi savais privalumais bei trūkumais. Visgi, jeigu pasirinkti Jums tinkamą vandens šildytuvą sunku, skaitykite straipsnį toliau. Trumpai aptarsime svarbiausius boilerių ypatumus ir esminius skirtumus.
Elektriniai vandens šildytuvai
Elektriniai vandens šildytuvai dažniausiai perkami tuomet, kai dėl techninių kliūčių boilerio negalima prijungti prie katilo arba namuose nėra įprastų šilumos šaltinių. Jie naudoja elektros energiją ir pasižymi didele privalumų gausa. Elektriniai šildytuvai gali būti įjungti visą parą bei bet kuriuo metu tiekti karštą vandenį. Jie taip pat yra atsparūs korozijai, pasižymi aukšta šilumos izoliacija ir optimaliu kainos bei kokybės santykiu. Kita vertus, dingus elektrai neteksite ir karšto vandens, todėl svarbu tai apsvarstyti iš anksto. Be to, elektrinių šildytuvų negalima prijungti prie centrinio šilumos katilo.
Kombinuoti vandens šildytuvai
Kombinuoti vandens šildytuvai gali būti sujungiami su namuose esančiu šildymo katilu, saulės kolektoriais ir pan. Visuomenėje jie itin vertinami dėl savo ilgaamžiškumo bei ekonomiškumo. Nuo elektrinių boilerių šie skiriasi tuo, jog gali naudoti kelis šilumos šaltinius. Visgi tai kiek brangesnis pasirinkimas, kuris tiks tikrai ne kiekvienam. Daugiau informacijos apie kombinuotus boilerius galite rasti čia.
Momentiniai vandens šildytuvai
Momentiniai boileriai vandenį šildo tik tuo metu, kai jo prireikia. Priešingai nei anksčiau aptarti šildytuvai, šie neturi rezervuaro vandeniui saugoti. Momentiniai boileriai pasižymi tiek savais privalumais, tiek trūkumais. Kadangi vanduo šildomas tik tuomet, kai reikia, nėra didelių šilumos nuostolių. Be to, tokie boileriai užima itin nedaug erdvės. Kita vertus, momentiniai vandens šildytuvai gali reikalauti stipresnės elektros instaliacijos.
Kaip galite matyti, elektriniai, kombinuoti ir momentiniai vandens šildytuvai skiriasi savo veikimo principu, privalumais bei trūkumais. Taigi belieka pasirinkti Jūsų situaciją geriausiai atspindintį variantą.