Kuo skiriasi karkasinis namas nuo modulinio?

karkasinis ir modulinis namas

Tiek karkasiniai, tiek moduliniai namai pasižymi savais privalumais ir trūkumais. Visgi, nors pirmasis variantas vis dar yra pasirenkamas kiek dažniau, antrasis itin sparčiai populiarėja ne tik Lietuvoje, tačiau ir visame pasaulyje. Bet kokiu atveju, renkantis tarp karkasinio ir modulinio namo, pravartu atsižvelgti į Jums svarbius aspektus. Tai gali būti galutinė kaina, statybų greitis, naudojamos medžiagos ar panašiai. Taigi, aptarkime pagrindinius abiejų variantų skirtumus plačiau. 

Karkasiniai namai

Visos karkasinio namo konstrukcijos yra montuojamos pačioje statybų aikštelėje. Įprastai statybų procesas trunka nuo 4 iki 12 mėnesių. Tai priklauso nuo projekto sudėtingumo, naudojamų medžiagų ir oro sąlygų. Karkasinių namų dizainą nesunku pritaikyti prie individualių poreikių. Visgi, galutinė šių kaina gali būti kiek didesnė nei modulinių. 

Moduliniai namai

Moduliniai namai gamykloje yra surenkami iš modulių. Kiekvienas modulis pasižymi pilnai įrengtomis grindimis, sienomis, lubomis. Galiausiai jie atvežami į statybų aikštelę ir ten sujungiami, suformuojant galutinį pastatą. Modulinių namų statyba dažniausiai trunka 3–6 mėnesius. Procesą itin sutrumpina tai, jog nereikia taikytis prie oro sąlygų, mat didžioji dalis darbų atliekami gamykloje. Modulinių namų kaina įprastai yra gerokai mažesnė nei karkasinių. Daugelis įmonių leidžia susikurti tiek savo projektą, tiek pasirinkti iš jau esamų. Nemažai puikių variantų rasite https://sipnamelis.lt/product-category/moduliniai-nameliai/

Pagrindiniai skirtumai

Pagrindiniais karkasinių ir modulinių namų skirtumais būtų galima įvardyti kainą, statybos greitį bei patį procesą. Kaip jau minėjome kiek anksčiau, moduliniai namai dažniausiai kainuoja gerokai mažiau nei karkasiniai. Kita vertus, skiriasi ir abiejų variantų statybos greitis. Moduliniai namai įprastai pastatomi greičiau nei karkasiniai. Be jokios abejonės, svarbu atsižvelgti ir į patį statybų procesą. Karkasiniai namai yra statomi vietoje, naudojant tradicinę techniką. Tuo tarpu, moduliai visuomet gaminami gamykloje, o tik vėliau pristatomi į statybų aikštelę. Svarbu paminėti, kad modulinių namų kokybės kontrolė yra labai aukšta. Kita vertus, karkasiniai variantai pasižymi didesniu lankstumu medžiagų ir dizainų pasirinkime. Taigi, abu namai turi savų privalumų bei trūkumų.

Šaltiniai:

Ar buvo naudinga informacija?

Paspauskite, kad įvertinti

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Įvertino: 0

Dar nebuvo vertinimų, būkite pirmasis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *