Apie hibridinį mokymą visuomenėje kalbama vis dažniau. Kai kurie žmonės nori, jog šis taptų ateities siekiamybe. Visgi kiti į tai žvelgia skeptiškai, pasilikdami prie tradicinių mokymosi metodų. Abu variantai turi savų privalumų ir trūkumų, todėl vieną pusę pasirinkti sudėtinga. Tačiau, jeigu norite daugiau sužinoti apie hibridinį mokymą, skaitykite straipsnį toliau.
Kas yra hibridinis mokymas?
Hibridinis (mišrus) mokymas – tai galimybė lygiagrečiai derinti du skirtingus mokymo organizavimo būdus. Kokie jie yra? Tai – kontaktinis ir nuotolinis mokymasis. Hibridinis modelis pasižymi tiek savais privalumais, tiek trūkumais. Visgi teigiama, kad šis mokymosi būdas ateityje populiarės vis labiau.
Hibridinio mokymo privalumai ir trūkumai
Esminiai hibridinio modelio privalumai – tai lankstumas, technologijų integracija ir efektyvumas. Mokiniai gali mokytis savo tempu, pasirinkti jiems tinkamą vietą. Hibridinis modelis taip pat skatina įvairių technologijų naudojimą, kurios praturtina mokymosi patirtį. Be to, toks pasirinkimas gali sutaupyti laiko ir resursų. Žinoma, svarbu, jog hibridinis mokymas būtų gerai suorganizuotas. Keli šio modelio trūkumai – tai sudėtingesnis planavimas, sumažėjęs tiesioginis bendravimas ir didesnis savarankiškumo iš mokinių reikalavimas. Taigi, toks variantas tinka tikrai ne kiekvienam, ypatingai tuomet, kai kalbame apie mažiau disciplinuotus mokinius.
Hibridinio mokymo sprendimai
Hibridinio mokymo sprendimai gali būti įvairūs. Egzistuoja nemažai šio modelio variacijų, todėl reikalinga aparatinė įranga taip pat skiriasi. Tai gali būti interaktyvūs ekranai, įvairios paskaitų erdvės, pamokas įrašantys robotai ir pan. Bet kokiu atveju, tinkamų sprendimų ieškoti svarbu tam, jog kiekvienas vaikas gautų kokybišką mokymą ir galėtų visavertiškai dalyvauti pamokose.
Kuo skiriasi hibridinis nuo tradicinių mokymosi metodų?
Tradiciniai mokymosi metodai įprastai apima buvimą klasėje arba auditorijoje. Kaip jau minėjome kiek anksčiau, hibridinis modelis įtraukia ir nuotolinį dalyvavimą pamokoje. Tradicinis mokymasis dažniausiai taip pat apima labai konkretų laiką. Hibridinis modelis gali būti lankstesnis, pavyzdžiui, peržiūrint pamokų įrašus kiek vėliau. Tradicinio mokymosi metu dažniausiai naudojamos knygos, vadovėliai ir pan. Hibridinis modelis apima tiek šiuos metodus, tiek įvairius skaitmeninius išteklius.