Kuo skiriasi segmentinė tvora nuo metalinės?

Nusprendus apsitverti teritoriją, galima rinktis iš skirtingų variantų, kaip tai padaryti – dabar rinkoje egzistuoja ne vienas tvoros tipas. Itin daug dėmesio susilaukia segmentinės ir metalinės tvoros, kurios gali pasiūlyti skirtingus privalumus. Šį kartą palyginsime šiuos gaminius tarpusavyje – susipažinę su jų privalumais, turėtumėte lengviau nuspręsti, kuri tvora labiau tiks Jūsų kiemui.

Metalinės tvoros

Šio tipo tvoros gaminamos iš tvirtos konstrukcijos profilių, kurių pagrindą sudaro pakankamai storos, suvirintos metalo dalys. Tokie gaminiai yra ypač tvirti ir patikimi – jie teritoriją puikiai apsaugos nuo bet kokių įsibrovėlių. Jos yra vienos tvirčiausių, tad sulaužyti tokią tvorą bus ypač sunku. Be to, ši konstrukcija turėtų tarnauti ilgus metus. Daugelis gamintojų tokias tvoras padengia papildomu cinko sluoksniu ir dažo jas gamykliniu milteliniu būdu – taip jos apsaugomos nuo kenksmingo saulės spindulių poveikio ir yra mažiau paveikios korozijai.

Metalinės tvoros pasižymi plačia stilistine įvairove – tinkamą variantą pavyks surasti nepriklausomai nuo to, ar puoselėjate šiuolaikišką, ar klasikinį eksterjerą. Daugeliui turėtų patikti ir tai, jog tokios tvoros priežiūra nekels jokių papildomų rūpesčių: tereikės ją retkarčiais nuplauti, kad nesusikauptų dulkių. Ilgainiui gali tekti perdažyti konstrukcijas, tačiau dažai luptis pradeda ypač retai.

Prekyboje dabar galima rasti uždarų metalinių tvorų arba atviresnių, iš vertikalių strypų sudarytų gaminių. Pastarieji yra vieni populiariausių – jie yra labai universalūs, tad gali būti pritaikomi skirtingose teritorijose. Tuo tarpu uždaros metalinės tvoros geriausiai tinka tuomet, kai savame kieme norisi kuo didesnio privatumo.

Segmentinės tvoros

Segmentinė tvora yra gaminama iš metalinės vielos, kuri taip pat gali būti cinkuojama ir dažoma milteliniu būdu. Taip padidinamas atsparumas ir prailginama tarnavimo trukmė. Tačiau labiausiai tokio tipo gaminiai vertinami dėl palankaus kainos ir kokybės santykio – jei reikia aptverti didelius plotus, tai bus vienas tikslingiausių pasirinkimų. Tokiai tvorai prireiks kur kas mažesnių išlaidų nei, pavyzdžiui, metalinei, o ir montavimo darbus bus galima atlikti patiems – jie dažniausiai yra itin nesudėtingi. Be to, specifinė priežiūra taip pat nebus reikalinga.

Svarbu įsidėmėti, jog tvoros segmentai visiškai neriboja matomumo. Tai gali būti ir trūkumas, ir privalumas. Pavyzdžiui, jeigu iš teritorijos atsiveria žavingi peizažai, jų nesinorės uždengti. Tačiau jeigu pro tvorą matysite kaimynų kiemą ar daržą, toks vaizdas gali būti ne itin patrauklus. Tiesa, tokia problema sprendžiama šalia tvoros pasodinant aukštų, vešlių krūmų. Bet kuriuo atveju tokie statiniai yra mažiau pastebimi, tad sukuriamas didesnės erdvės įspūdis. Tačiau vis vien bus galima rinktis iš kelių skirtingų atspalvių. Jei ieškote būdų, kaip pigiai ir patikimai pažymėti teritoriją, tokia tvora patikimai atliks savo funkciją. Jos lengvai neįveiks nei žmonės, nei gyvūnai. 

Į ką dar reikia atsižvelgti renkantis tvorą?

Nepriklausomai nuo to, kurį iš šių tvoros tipų nuspręsite pasirinkti, reikės apgalvoti ir daugiau svarbių kriterijų. Štai keletas iš jų:

  • Matmenys. Tvoros gali būti skirtingų aukščių ir įvairių ilgių. Šie pasirinkimai priklausys nuo to, kokio dydžio teritoriją planuosite aptverti ir kokia bus jos paskirtis. Dekoratyvinei funkcijai pakanka žemesnių gaminių, tačiau jeigu norisi didesnio saugumo, verta pagalvoti apie aukštesnius. Tiesa, jei planuojate rinktis itin aukštus modelius, reikėtų įsitikinti, ar juos galima montuoti Jūsų gyvenamojoje vietoje.
  • Dizainas. Pirmiausiai reikėtų atkreipti dėmesį į tvoros uždarumo lygį: kuo tankesnė ji bus, tuo didesnis privatumas bus užtikrinamas kieme. Tuomet bus galima atkreipti dėmesį į spalvas ir kitus dizaino sprendimus – juos reikėtų derinti prie bendro kraštovaizdžio. Dažniausiai pasirenkami pakankamai neutralūs variantai, tačiau šiuo atveju galimi įvairūs eksperimentai.
  • Papildomi priedai. Apsisprendę dėl tvoros, nepamirškite apsirūpinti ir papildomais priedais, kurie bus reikalingi ją montuojant. Varteliai, laikikliai, segmentų sujungimui skirtos replės – tai tik keletas iš jų. Tiek šiuos priedus, tiek pačias metalines ir segmentines tvoras palankiomis kainomis galėsite įsigyti Pigu.lt el. Parduotuvėje.

Išvada

Akivaizdu, kad privalumų netrūksta abiem tvoros tipams, tad sprendimas priklausys nuo to, kokioms savybėms teikiate pirmenybę. Jei norisi daugiau privatumo, labiau tiks metaliniai modeliai, o jeigu reikia įrėminti sklypą, galima pagalvoti ir apie segmentinę.

Šaltiniai:

Ar buvo naudinga informacija?

Paspauskite, kad įvertinti

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Įvertino: 0

Dar nebuvo vertinimų, būkite pirmasis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *