Kuo skiriasi apsaugos sistema nuo signalizacijos?

Saugumas yra vienas iš svarbiausių aspektų, kai kalbame apie namus, biurus ar kitą turtą. Kalbant apie apsaugos sistemas ir signalizacijas, dažnai pasitaiko painiava – ar tai tas pats, ar skirtingi dalykai? Šiame straipsnyje aptarsime, kuo skiriasi apsaugos sistema ir signalizacija.

Kas yra apsaugos sistema?

Apsaugos sistema – tai apsaugos sprendimas, skirtas užtikrinti saugumą tiek namuose, tiek biuruose ar kitose patalpose. Apsaugos sistema yra platesnis terminas, kuris apima signalizacijos sistemas, priešgaisrines sistemas, vaizdo stebėjimo sistemas bei įėjimo kontrolės sistemas. Trumpai apie kiekvieną jų:

  • Signalizacijos sistemos: jos dažniausiai sudaro apsaugos sistemų pagrindą, aptikdamos neįprastą veiklą, pavyzdžiui, judesį ar įsibrovimą, ir apie tai informuoja garsiniu signalu ar, pavyzdžiui, pranešimu į mobilųjį telefoną. 
  • Gaisro ir dūmų signalizacijos sistemos: specialūs jutikliai, reaguojantys į ugnį, dūmus ar aukštą temperatūrą, yra kritiškai svarbūs tiek namų, tiek komercinėse patalpose, užtikrinant ankstyvą perspėjimą ir galimybę greitai reaguoti.
  • Vaizdo stebėjimo sistemos: jos ne tik veikia prevenciškai ir atgraso potencialius nusikaltėlius, bet ir fiksuoja įvykius, suteikdamos vertingą medžiagą incidentų tyrimams.
  • Įėjimo kontrolės sistemos: šios sistemos reguliuoja prieigą prie tam tikrų patalpų ar teritorijų, naudojant prieigos korteles, pirštų antspaudų skaitytuvus ar veido atpažinimo technologijas.

Apsaugos sistema gali būti prijungta prie saugos tarnybos stebėjimo ir valdymo centro, jei norite, kad objektas būtų saugomas 24/7. Apsaugos sistemos dažniausiai yra pritaikomos pagal individualius poreikius tam, kad būtų užtikrinta maksimali apsauga nuo potencialių grėsmių. 

Kas yra signalizacija?

Signalizacija yra apsaugos sistemos dalis. Jos pagrindinis tikslas – aptikti ir pranešti apie įvairias grėsmes: įsibrovimą, gaisrą ar netikėtą ir nepageidaujamą judesį patalpoje ar teritorijoje. Signalizacijos sistemos dažniausiai apima:

  • Judesio daviklius, aptinkančius neįprastą judėjimą.
  • Gaisro ir vandens daviklius, kurie reaguoja į dūmus, ugnį ar vandens nutekėjimą.
  • Įspėjamuosius signalus, kurie gali būti garsiniai ar šviesos signalai, arba pranešimas į telefoną ar saugos tarnybos stebėjimo ir valdymo centrą.

Apibendrinant

Nors apsaugos sistema ir signalizacija kartais laikomos sinonimais, svarbu suprasti, kad tai nėra vienas ir tas pats. Apsaugos sistema yra platesnė sąvoka, apimanti ne tik signalizaciją, bet ir kitas saugumo priemones. Tuo tarpu signalizacija yra tiesiog viena iš daugelio apsaugos sistemos dalių, orientuota į grėsmių aptikimą ir įspėjimą.

Šaltiniai

Ar buvo naudinga informacija?

Paspauskite, kad įvertinti

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Įvertino: 0

Dar nebuvo vertinimų, būkite pirmasis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *