Kuo skiriasi vilnonės ir medvilninės kojinės?

Šiandien galime džiaugtis rinkoje esančia kojinių gausa. Jų pasirinkimas toks didelis, kad ne vienam žmogui raibsta akys. Didelė dalis žmonių kojines renkasi pagal kainą ir dizainą. Tai du pagrindiniai aspektai, kurie rūpi daugeliui, tačiau dažnas pamiršta, kaip svarbu yra pasirinkti tinkamą medžiagą, atsižvelgiant į metų laiką. 

Vienos populiariausių kojinių rūšių yra vilnonės ir medvilninės kojinės. Jos skiriasi praktiškai visais aspektais, pradedant kaina, baigiant teikiamais privalumais. Tad šiandien skirsime dėmesio šioms kojinių rūšims – medvilninėms ir vilnonėms. Abi šias kojinių rūšis galite pirkti specializuotose kojinių parduotuvėse, prekybos centruose ar internetu. 

Kaip apibūdinti vilnos ir medvilnės pluoštus?

Kalbant apie šiuos du pluoštus, pirmiausia, reikia pasakyti, kad abu jie yra natūralios kilmės pluoštai. Tačiau vilna yra gyvulinės kilmės natūralus pluoštas, o medvilnė – augalinės kilmės. Šie du pluoštai yra bene populiariausi natūralios kilmės pluoštai tekstilės pramonėje, iš kurių pagaminti galima praktiškai bet ką, tuo tarpu ir kojines.

Vilnos ir medvilnės skirtumai

Nepaisant to, kad abu šie pluoštai yra natūralios kilmės, juos skiria daugelis aspektų. Pradėkime nuo to, kad medvilnės gaminiais vilkinčius žmones dažniau sutiksite vasarą ir kitais šiltais mėnesiais, tuo tarpu vilkinčius drabužius iš vilnos – tik žiemą, retesniais atvejais ankstyvą pavasarį ar vėlyvą rudenį. Kodėl? Tokiam sezoniškam pasiskirstymui įtakos turi jų savybės.

Visų pirma, medvilnė yra plonesnė, o vilna, žinoma, storesnė. Kadangi vilna yra gyvūninės kilmės pluoštas, ji geba kur kas efektyviau šildyti, taip pat pasižymi termoraguliacinėmis savybėmis. 

Medvilnė yra lengviau prieinama, todėl pigesnė, taip pat atspari trinčiai, lengvai dažoma. Tuo tarpu vilna yra brangesnė dėl jos prieinamumo, tačiau yra patvari medžiaga, atspari plyšimui, nesiglamžanti. Nors vilną galima dažyti, tai vyksta ne taip sklandžiai kaip medvilnės atveju.

Pluošto tvirtumo klausimu vis dėlto laimi medvilnė, bet jei vilnos pluoštas yra maišomas su kitomis medžiagomis atitinkamais kiekiais (dažniausiai sintetiniais pluoštais), gaminys iš vilnos taip pat gali būti itin tvirtas ir ilgaamžis.

Vilnonių ir medvilninių kojinių priežiūra

Anksčiau gaminių iš vilnos ir medvilnės priežiūra kardinaliai skyrėsi. Kojines ir kitus drabužius iš vilnos buvo galima skalbti tik rankomis, tuo tarpu gaminius iš medvilnės – nesibaiminant dėti į automatinę drabužių skalbimo mašiną. 

Tačiau šiandien – ženkliai patobulėjus tekstilės pramonei – naujausių technologijų dėka parduotuvėse sutinkame vis daugiau vilnos gaminių, kuriuos galima skalbti skalbimo mašinoje. Žinoma, ir pačios skalbimo mašinos laikui bėgant tobulėjo, integruodamos vilnos gaminiams skalbti palankias programas. Taip pat parduotuvėse atsirado ir specialiai vilnos pluoštui skirtų skalbimo priemonių.

Nepaisant šių šuolių ir pažangos, vilna vis dar išlieka gležnesniu pluoštu nei medvilnė, todėl ją prižiūrėti reikia kruopščiai ir atsakingai, jei norite, kad audinys išliktų nepažeistas. Būtina sekti gamintojo nurodymus, nes skiriasi vilna, kojinių audinio sudėtis ir kiti aspektai, kurie turi įtakos kojinių priežiūrai.

Šaltiniai: 

Ar buvo naudinga informacija?

Paspauskite, kad įvertinti

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Įvertino: 0

Dar nebuvo vertinimų, būkite pirmasis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *