Kuo Skiriasi Šampanas nuo Putojančio Vyno?

Putojantys vynai yra mėgstami daugelio žmonių visame pasaulyje dėl jų gaivinančių ir šventiškų savybių. Tarp putojančių vynų, šampanas yra vienas iš labiausiai žinomų ir gerbiamų. Nors dažnai šampanas ir kiti putojantys vynai yra laikomi panašiais gėrimais, tarp jų yra keletas esminių skirtumų. Šiame straipsnyje mes aptarsime, kas yra šampanas, kas yra putojantis vynas ir kuo jie skiriasi.

Kas yra Šampanas?

Šampanas yra putojantis vynas, kuris pagamintas tiksliai apibrėžtoje Šampanės regiono teritorijoje, Prancūzijoje, naudojant specifinį gamybos metodą, vadinamą „méthode champenoise“. Pagrindinės šampanui naudojamos vynuogių rūšys yra Chardonnay, Pinot Noir ir Pinot Meunier. Šampano gamybos procesas apima antrąjį fermentacijos etapą butelyje, kuris sukuria charakteringą putojimą ir skonį. Dėl šios gamybos metodo ir geografinės kilmės apribojimų, tik šiame regione pagamintas vynas gali būti vadinamas šampanu.

Kas yra Putojantis Vynas?

Putojantis vynas yra bendras terminas, apibūdinantis bet kokį vyną, kuris turi anglies dioksido ir dėl to yra putojantis. Putojantys vynai gali būti gaminami įvairiose pasaulio vietose ir naudojant įvairius gamybos metodus, įskaitant „méthode champenoise“, taip pat ir kitus metodus, pavyzdžiui, „charmat“ metodą. Putojantys vynai gali būti įvairių rūšių ir skonių, priklausomai nuo vynuogių rūšių ir gamybos technikų.

Esminiai skirtumai

  1. Geografinė Kilmė: Šampanas gaminamas tik Šampanės regione, Prancūzijoje, o putojantys vynai gaminami įvairiose pasaulio šalyse.
  2. Gamybos Metodas: Šampanui būdingas specifinis gamybos metodas („méthode champenoise“), kuris apima antrąjį fermentacijos etapą butelyje, tuo tarpu kiti putojantys vynai gali būti gaminami naudojant įvairius metodus.
  3. Vynuogių Rūšys: Šampanui naudojamos konkrečios vynuogių rūšys, tuo tarpu putojantys vynai gali būti gaminami iš įvairių rūšių vynuogių.
  4. Teisiniai Apribojimai: Tik Šampanės regione pagamintas putojantis vynas gali būti vadinamas šampanu dėl teisinių apribojimų, tuo tarpu kiti putojantys vynai neturi šių apribojimų.

Apibendrinant

Šampanas ir putojantys vynai yra skirtingi dėl jų gamybos vietos, naudojamų vynuogių rūšių, gamybos būdų ir teisinių apribojimų. Šampanas yra prestižinis putojantis vynas, gaminamas pagal griežtus standartus Šampanės regione, Prancūzijoje, tuo tarpu putojantys vynai yra platesnė kategorija, apimanti įvairių rūšių ir skonių putojančius vynus iš viso pasaulio. Abiejų kategorijų vynai suteikia mėgėjams skirtingus skonio ir kokybės patyrimus.

Šaltiniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *