Kuo skiriasi vyno taurės nuo šampano taurių?

Kasdieniame gyvenime mes dažnai naudojame vyno taurės ir šampano taurės, bet ar žinote tikrąjį skirtumą tarp šių dviejų stiklinių rūšių? Vyno taurės ir šampano taurės yra sukurtos tam, kad atitiktų tam tikras gėrimų savybes. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kuo jos skiriasi ir ką reikėtų žinoti apie šių tipų taures.

Kas yra vyno taurės?

Vyno taurės yra skirtos vyno patiekimui ir ragavimui. Jos turi keletą svarbių savybių, skirtų vyno mėgėjams. Vyno taurės būna skirtingos formos ir dydžio priklausomai nuo vyno tipo, kurį jos skirtos patiekti. Pavyzdžiui, balto vyno taurės būna siauresnės, o raudono vyno taurės plačios ir su dideliu dugnu. Tai padeda atskleisti skonio ir aromato savybes. Be to, vyno taurės paprastai turi ilgą kojelę, kad būtų galima laikyti taurę nepalietus vyno. Šių taurių sienos taip pat būna plonesnės, kad būtų lengviau pajusti vyno skonį ir aromatą.

Kas yra šampano taurės?

Šampano taurės yra specialiai sukurtos šampanui ir kitokiems putojantiems gėrimams patiekti. Jos turi platų, plokščią puodelio formos dugną ir trumpą kojelę. Šios taurės yra sukurtos taip, kad išlaikytų šampano burbuliukų koncentraciją ir išsklaidymą. Jų forma taip pat padeda išlaikyti šampano šaltumą ir išlaikyti aromato koncentraciją. Tai svarbu, nes šampanas dažnai yra asocijuojamas su burbuliukais ir subtiliais aromatais. Šampano taures galite įsigyti specializuotose indų arba namų interjero prekių parduotuvėse. 

Apibendrinant

Pagrindinis skirtumas tarp vyno taurių ir šampano taurių yra jų forma ir paskirtis. Vyno taurės yra skirtos atskleisti vyno skonį ir aromatą, todėl jos turi skirtingas formas, priklausomai nuo vyno tipo. Šampano taurės yra sukurtos išlaikyti šampano burbuliukus ir aromatą, todėl jos turi plokščią dugną ir trumpesnę kojelę. Abu šie tipai yra svarbūs vyno ir šampano mėgėjams, norintiems patirti maksimalų malonumą iš savo gėrimų.

Šaltiniai

Ar buvo naudinga informacija?

Paspauskite, kad įvertinti

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Įvertino: 0

Dar nebuvo vertinimų, būkite pirmasis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *