Kuo skiriasi viskis nuo konjako?

Alkoholinių gėrimų pasaulis yra gausus ir įvairus, tačiau du išskirtiniai gėrimai – viskis ir konjakas – dažnai sukelia diskusijas dėl jų skirtumų ir panašumų. Abu šie gėrimai turi turtingą istoriją ir išskirtinį skonį, bet jų kilmė, gamybos būdai ir ingredientai juos išskiria vienas nuo kito. Šiame straipsnyje apžvelgsime pagrindinius skirtumus tarp viskio ir konjako.

Kas yra viskis?

Viskis yra vienas iš seniausių ir populiariausių stipriųjų alkoholinių gėrimų pasaulyje. Jo kilmė siekia Škotiją ir Airiją, kur jis pradėtas gaminti dar viduramžiais. Šiais laikais viskis gaminamas daugelyje pasaulio šalių, įskaitant JAV, Kanadą, Japoniją ir Indiją.

Viskis gaminamas distiliuojant fermentuotą grūdų košę. Dažniausiai naudojami grūdai yra miežiai, kukurūzai, rugiai ir kviečiai. Pagrindiniai viskio gamybos etapai yra grūdų paruošimas, fermentacija, distiliacija ir brandinimas. Pirmiausia grūdai mirkomi vandenyje, kad prasidėtų dygimo procesas. Tada dygę grūdai sumalami ir sumaišomi su vandeniu, kad susidarytų košė, kuri vėliau fermentuojama su mielėmis. Fermentuota košė distiliuojama, siekiant išgauti alkoholį. Galiausiai distiliuotas alkoholis brandinamas ąžuolo statinėse, kurios suteikia viskiui jo išskirtinį skonį ir aromatą.

Yra kelios pagrindinės viskio rūšys. Škotiškas viskis (Scotch) gaminamas tik Škotijoje ir turi būti brandinamas mažiausiai 3 metus. Airijos viskis (Irish Whiskey) gaminamas Airijoje, dažniausiai distiliuojamas tris kartus ir turi būti brandinamas mažiausiai 3 metus. Burbonas (Bourbon) yra amerikietiškas viskis, kuriame bent 51% sudaro kukurūzai, ir jis brandinamas naujose ąžuolinėse statinėse. Tennessee viskis yra panašus į burboną, bet su papildomu „Lincoln County Process“ filtravimo etapu.

Kas yra konjakas?

Konjakas yra prancūziškas brendis, kuris gaminamas tik tam tikrame regione Prancūzijoje – Konjako regione. Jis turi seną ir garbingą istoriją, siekiančią XVII amžių, kai pirmą kartą buvo pradėtas gaminti iš vietinių vynuogių.

Konjakas gaminamas distiliuojant baltąjį vyną, pagamintą iš tam tikrų vynuogių veislių, tokių kaip Ugni Blanc, Folle Blanche ir Colombard. Pagrindiniai konjako gamybos etapai yra vynuogių auginimas, vyno gamyba, distiliacija ir brandinimas. Pirmiausia naudojamos tik tam tikro regiono vynuogės. Tada vynuogės fermentuojamos, kad susidarytų baltasis vynas. Vynas distiliuojamas du kartus tradiciniais vario puodo aparatais. Galiausiai distiliuotas alkoholis brandinamas ąžuolo statinėse mažiausiai 2 metus, nors dažnai brandinimo laikotarpis yra ilgesnis.

Konjakas skirstomas į kelias kategorijas pagal brandinimo laiką. VS (Very Special) brandinamas mažiausiai 2 metus. VSOP (Very Superior Old Pale) brandinamas mažiausiai 4 metus. XO (Extra Old) brandinamas mažiausiai 10 metų.

Apibendrinant

Nors viskis ir konjakas yra stiprieji alkoholiniai gėrimai, jie skiriasi savo kilme, gamybos procesais ir ingredientais. Viskis gaminamas iš grūdų, o konjakas – iš vyno. Viskio gamyba apima fermentaciją ir distiliaciją, o konjako – distiliaciją ir ilgesnį brandinimą ąžuolo statinėse. Abi šios gėrimų rūšys turi savo išskirtinį skonį ir gerbėjus visame pasaulyje, todėl verta išbandyti abu ir atrasti savo favoritą.

Šaltiniai:

Ar buvo naudinga informacija?

Paspauskite, kad įvertinti

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Įvertino: 1

Dar nebuvo vertinimų, būkite pirmasis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *