Kuo Skiriasi Pulas nuo Biliardo?

pulas ir biliardas

Pulas ir biliardas yra dvi populiarios stalo žaidimų rūšys, kurios žaidžiamos su kamuoliukais ir lazdelėmis ant specialaus stalo. Nors šie žaidimai turi panašumų, jie taip pat turi esminių skirtumų, susijusių su taisyklėmis, stalo dydžiu, kamuoliukų skaičiumi ir kitais aspektais. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius skirtumus tarp pulo ir biliardo.

Pulas

Apibrėžimas

Pulas yra stalo žaidimas, kuris žaidžiamas ant stalo su šešiomis skylėmis (kišenėmis) naudojant 15 spalvotų kamuoliukų ir vieną baltą kamuoliuką (baltuką). Pulas turi keletą skirtingų variantų, iš kurių populiariausi yra 8-ball ir 9-ball.

Savybės

 • Stalas: Pulo stalas yra su šešiomis kišenėmis (keturios kampuose ir dvi šonuose). Standartinio pulo stalo dydis yra 4,5 x 9 pėdos (1,37 x 2,74 metro), tačiau yra ir mažesnių stalų.
 • Kamuoliukai: Naudojami 15 spalvotų kamuoliukų ir vienas baltukas. Kamuoliukai yra sunumeruoti nuo 1 iki 15.
 • Lazdelės: Lazdelės naudojamos smūgiams į kamuoliukus atlikti.
 • Taisyklės: Skirtingi pulo žaidimai turi skirtingas taisykles. Pavyzdžiui, 8-ball žaidime žaidėjai turi pataikyti į kamuoliukus, priskirtus jiems pagal spalvą (vienas žaidėjas įmušinėja dryžuotus kamuoliukus, kitas – vienspalvius), o po to turi įmušti 8-ą kamuoliuką. 9-ball žaidime žaidėjai turi pataikyti į kamuoliukus iš eilės pagal jų numerius.

Pagrindiniai Pulo Žaidimo Tipai

 • 8-ball: Žaidžiamas su 15 kamuoliukų (7 dryžuoti, 7 vienspalviai ir 8-asis juodas kamuoliukas). Žaidimo tikslas – įmušti visus savo spalvos kamuoliukus, o tada įmušti 8-ą kamuoliuką.
 • 9-ball: Žaidžiamas su 9 kamuoliukais, sunumeruotais nuo 1 iki 9. Žaidėjai turi pataikyti į kamuoliukus iš eilės pagal numerius, o laimi tas, kuris pirmas įmuša 9-ą kamuoliuką.

Biliardas

Apibrėžimas

Biliardas yra stalo žaidimas, kuris žaidžiamas ant stalo be kišenių su trimis kamuoliukais (dažniausiai raudonu, baltu ir geltonu). Biliardas dažniausiai žaidžiamas naudojant tikslumo ir strategijos elementus.

Savybės

 • Stalas: Biliardo stalas neturi kišenių. Standartinio biliardo stalo dydis yra 5 x 10 pėdų (1,52 x 3,05 metro).
 • Kamuoliukai: Naudojami trys kamuoliukai – raudonas, baltas ir geltonas. Kai kuriose versijose vietoj geltono kamuoliuko gali būti naudojamas kitas baltas kamuoliukas su žymėjimu.
 • Lazdelės: Lazdelės naudojamos smūgiams į kamuoliukus atlikti.
 • Taisyklės: Biliardo taisyklės gali skirtis priklausomai nuo žaidimo varianto, tačiau dažniausiai tikslas yra atlikti tam tikrą skaičių karambolių (kai žaidėjo kamuoliukas pataiko į du kitus kamuoliukus vienu smūgiu).

Pagrindiniai Biliardo Žaidimo Tipai

 • Karambolis: Standartinis biliardo žaidimas, kurio tikslas – atlikti karamboles, t.y., kai žaidėjo kamuoliukas pataiko į abu kitus kamuoliukus vienu smūgiu.
 • Triukų biliardas: Žaidimas, kurio metu atliekami sudėtingi smūgiai ir triukai su kamuoliukais.

Pagrindiniai Skirtumai

AspektasPulasBiliardas
StalasSu šešiomis kišenėmis, 4,5 x 9 pėdos (standartinis dydis)Be kišenių, 5 x 10 pėdų (standartinis dydis)
Kamuoliukai15 spalvotų kamuoliukų ir vienas baltukasTrys kamuoliukai (raudonas, baltas, geltonas)
LazdelėsNaudojamos smūgiams į kamuoliukus atliktiNaudojamos smūgiams į kamuoliukus atlikti
TaisyklėsSkirtingi žaidimai (8-ball, 9-ball), kiekvienas su skirtingomis taisyklėmisKarambolis ir triukų biliardas, tikslas atlikti karamboles
Žaidimo tikslasPriklauso nuo žaidimo tipo, dažniausiai įmušti kamuoliukus į kišenesAtlikti karamboles (pataikyti į abu kitus kamuoliukus)

Apibendrinant

Pulas ir biliardas yra du skirtingi stalo žaidimai, kurie skiriasi stalo konstrukcija, kamuoliukų skaičiumi ir žaidimo taisyklėmis. Pulas žaidžiamas ant stalo su kišenėmis, naudojant 15 spalvotų kamuoliukų ir vieną baltuką, ir turi įvairius žaidimo tipus, tokius kaip 8-ball ir 9-ball. Biliardas, kita vertus, žaidžiamas ant stalo be kišenių, naudojant tik tris kamuoliukus, ir dažniausiai yra orientuotas į tikslumo smūgius, tokius kaip karambolės. Pasirinkimas tarp šių žaidimų priklauso nuo asmeninių pageidavimų ir žaidimo sąlygų.

Šaltiniai:

Ar buvo naudinga informacija?

Paspauskite, kad įvertinti

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Įvertino: 0

Dar nebuvo vertinimų, būkite pirmasis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *