Kuo skiriasi „Dabartinės Lietuvių Kalbos Žodynas“ (DLKŽ) nuo Lietuvių Kalbos Žodyno (LKŽ)?

Lietuvių kalbos žodynai yra neatskiriama lietuvių kalbos mokslinių tyrimų, mokymo ir praktinio vartojimo dalis. Tarp daugelio lietuvių kalbos žodynų yra du svarbūs leidiniai – „Dabartinės Lietuvių Kalbos Žodynas“ (DLKŽ) ir „Lietuvių Kalbos Žodynas“ (LKŽ), kurie skiriasi tiek savo turiniu, tiek paskirtimi. Šiame straipsnyje mes aptarsime šių dviejų žodynų esminius skirtumus.

Kas yra Dabartinės Lietuvių Kalbos Žodynas?

„Dabartinės Lietuvių Kalbos Žodynas“ (DLKŽ) yra šiuolaikinės lietuvių kalbos žodynas, kuris apima šiuolaikinio lietuvių kalbos vartojimo įvairovę. Šis žodynas fiksuoja ir aiškina šiuolaikinėje lietuvių kalboje vartojamus žodžius, jų reikšmes, vartoseną, taip pat pateikia pavyzdžius iš įvairių šaltinių. DLKŽ yra naudingas švietimo ir kalbos praktikoje, padedantis suprasti ir teisingai vartoti šiuolaikinės lietuvių kalbos žodžius.

Kas yra Lietuvių Kalbos Žodynas?

„Lietuvių Kalbos Žodynas“ (LKŽ) yra didžiausias istorinis lietuvių kalbos žodynas, kuris fiksuoja lietuvių kalbos vartoseną nuo seniausių raštų iki 20 amžiaus vidurio. LKŽ yra mokslinis leidinys, kuris detaliai aprašo žodžių reikšmes, jų kilmes, vartosenos pavyzdžius, sinonimus ir morfologines formas. Šis žodynas yra svarbus kalbos istorijos, dialektologijos ir etimologijos šaltinis.

Esminiai skirtumai

  1. Laiko apimtis: DLKŽ fiksuoja šiuolaikinės lietuvių kalbos vartoseną, o LKŽ aprašo lietuvių kalbos vartoseną iki 20 amžiaus vidurio.
  2. Paskirtis: DLKŽ yra orientuotas į praktinį šiuolaikinės lietuvių kalbos vartojimą, o LKŽ yra mokslinis leidinys, skirtas lietuvių kalbos istorijai.
  3. Turinys ir struktūra: DLKŽ pateikia žodžius ir jų vartoseną šiuolaikinėje kalboje, tuo tarpu LKŽ yra išsamus istorinis žodynas su giliais etimologiniais ir dialektologiniais tyrimais.
  4. Naudotojų auditorija: DLKŽ yra skirtas plačiajai auditorijai, įskaitant mokyklas ir visus lietuvių kalbos vartotojus, o LKŽ yra labiau orientuotas į kalbos mokslininkus ir specialistus.

Apibendrinant

„Dabartinės Lietuvių Kalbos Žodynas“ ir „Lietuvių Kalbos Žodynas“ yra du svarbūs leidiniai, turintys skirtingus tikslus ir paskirtį lietuvių kalbos studijose. DLKŽ yra naudingas įrankis norint suprasti ir teisingai vartoti šiuolaikinę lietuvių kalbą, tuo tarpu LKŽ yra išsamus mokslinis leidinys, skirtas lietuvių kalbos istorijai ir jos vystymuisi. Abiejų žodynų naudojimas suteikia gilesnį supratimą apie lietuvių kalbos turtingumą ir jos raidą.

Šaltiniai

Ar buvo naudinga informacija?

Paspauskite, kad įvertinti

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Įvertino: 0

Dar nebuvo vertinimų, būkite pirmasis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *