Kuo Skiriasi terminuota nuo neterminuotos darbo sutarties?

Darbo sutartys yra svarbus teisinis dokumentas, reglamentuojantis darbdavio ir darbuotojo santykius. Pagal sutarties laikotarpį jos skirstomos į terminuotas ir neterminuotas, kiekviena iš jų turi savo specifiką ir paskirtį.

Kas yra Terminuota Darbo Sutartis?

Terminuota darbo sutartis yra sutartis, sudaroma tarp darbuotojo ir darbdavio tam tikram laikotarpiui. Tokios sutarties galiojimas yra ribotas ir iš anksto apibrėžtas. Dažniausiai terminuotos sutartys sudaromos vykdant laikinus projektus, sezoniškus darbus ar užduotis, kurioms reikalinga specifinė kompetencija tam tikrą laiką. Po nustatyto termino pabaigos darbo santykiai automatiškai baigiasi, nebent šalys susitaria dėl sutarties pratęsimo ar pakeitimo į neterminuotą.

Kas yra Neterminuota Darbo Sutartis?

Neterminuota darbo sutartis yra ilgalaikis teisinis įsipareigojimas tarp darbuotojo ir darbdavio, kurio galiojimo trukmė iš anksto nėra apibrėžta. Ši sutarties forma yra dažniausiai naudojama ir laikoma standartine darbo sutartimi. Ji gali būti nutraukta tik šalies iniciatyva pagal įstatymus nustatytą tvarką ir terminus.

Esminiai Skirtumai

  1. Galiojimo Trukmė: Terminuota sutartis turi iš anksto nustatytą pabaigos datą, o neterminuota gali trukti neribotą laiką.
  2. Stabilumas: Neterminuota sutartis suteikia didesnį darbo stabilumą ir garantijas darbuotojui.
  3. Darbo Pobūdis: Terminuotos sutartys dažnai naudojamos laikiniems, projektiniams ar sezoniškiems darbams.
  4. Nutrūkimas: Neterminuotą sutartį sudėtingiau nutraukti, reikalaujama griežtesnių formalumų ir priežasčių.

Apibendrinant

Terminuota ir neterminuota darbo sutartis yra dvi pagrindinės darbo sutarčių rūšys, kurios skiriasi pagal trukmę, stabilumą, darbo pobūdį ir nutraukimo sąlygas. Neterminuotos sutartys suteikia didesnį saugumą ir stabilumą darbuotojui, o terminuotos – lankstumą ir galimybę dirbti konkrečius projektus ar užduotis.

Šaltiniai

Ar buvo naudinga informacija?

Paspauskite, kad įvertinti

Vidutinis įvertinimas 4.8 / 5. Įvertino: 4

Dar nebuvo vertinimų, būkite pirmasis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *