Kuo skiriasi DDR3 nuo DDR4?

Atminties technologijos visada žengia į priekį, ir tai įrodo DDR3 bei DDR4 atminties modulių evoliucija. Šis straipsnis išsamiai paaiškins DDR3 ir DDR4 atminties skirtumus, leisiantis vartotojams suprasti, kokia atmintis geriau tinka jų asmeniniams ir profesiniams poreikiams.

Kas yra DDR3?

DDR3 (angl. Double Data Rate Type Three) yra trečiosios kartos sinchroninė dinaminė atsitiktinės prieigos atmintis, kuri buvo plačiai naudojama asmeniniuose kompiuteriuose, serveriuose ir kituose įrenginiuose iki DDR4 atsiradimo. DDR3 atmintis buvo pristatyta 2007 metais ir pasižymi žemesniu energijos suvartojimu lyginant su ankstesniąja DDR2 technologija. Tipiškas DDR3 atminties modulis veikia įtampoje 1.5 V ir gali pasiekti duomenų perdavimo greitį iki 800–1600 MT/s (milijonai perduodamų duomenų vienam laiko vienetui).

Kas yra DDR4?

DDR4 (angl. Double Data Rate Type Four) yra ketvirtosios kartos sinchroninė dinaminė atsitiktinės prieigos atmintis, kuri pakeitė DDR3 ir tapo standartu daugumoje naujų kompiuterių ir serverių. Pristatyta 2014 metais, DDR4 siūlo žymiai didesnį našumą ir efektyvumą. Ši atmintis veikia mažesnėje įtampoje – 1.2 V, dėl ko yra energiškai efektyvesnė. Be to, DDR4 moduliai pasiekia didesnį duomenų perdavimo greitį, kuris prasideda nuo 2133 MT/s ir gali siekti iki 3200 MT/s ar daugiau, užtikrinant greitesnį duomenų apdorojimą.

Apibendrinant

Apibendrinant, DDR3 ir DDR4 atminties skirtumai yra esminiai ir lemia kompiuterio ar kito įrenginio veikimo greitį bei efektyvumą. DDR4 yra naujesnė technologija, kuri ne tik veikia greičiau ir efektyviau, bet ir mažiau naudoja energijos, todėl yra labiau pageidautina naujesniems įrenginiams. Tiek DDR3, tiek DDR4 turi savo vietas rinkoje, tačiau vartotojams, norintiems geriausios veiklos ir technologinio efektyvumo, rekomenduojama rinktis DDR4 atmintį.

Šaltiniai:

Ar buvo naudinga informacija?

Paspauskite, kad įvertinti

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Įvertino: 0

Dar nebuvo vertinimų, būkite pirmasis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *