Kuo skiriasi Pentium nuo Celeron?

„Pentium“ ir „Celeron“ yra „Intel“ kompanijos procesorių linijos, skirtos asmeniniams kompiuteriams. Nors abu priklauso tos pačios korporacijos produktams, jie skirti skirtingoms rinkos dalims ir turi keletą svarbių techninių skirtumų.

Kas yra Pentium?

„Pentium“ procesoriai buvo pradėti gaminti 1993 m. ir iš pradžių buvo žinomi kaip aukštos kokybės, galingi procesoriai stacionariems kompiuteriams ir nešiojamiems kompiuteriams. Nors naujausi „Pentium“ modeliai nėra skirti aukščiausios klasės rinkai (kurią dabar užima „Core i“ serija), jie vis dar siūlo subalansuotą našumą už prieinamą kainą. „Pentium“ procesoriai tinka kasdieniam naudojimui, biuro darbams ir pramogoms, teikdami geresnį daugiaužduotinių galimybes ir grafikos apdorojimą.

Kas yra Celeron?

„Celeron“ procesoriai buvo sukurti 1998 m. kaip ekonominė alternatyva „Pentium“ linijai. Šie procesoriai yra suprojektuoti taupyti sąnaudas, todėl jie paprastai turi mažesnį kiekį talpyklos (cache), lėtesnį taktinį dažnį ir mažiau branduolių. „Celeron“ yra orientuoti į labai biudžetinę rinkos dalį, idealiai tinka baziniams kompiuterio naudojimo scenarijams, tokie kaip interneto naršymas, paprastų programų veikimas ir dokumentų tvarkymas. Jie yra puikus pasirinkimas vartotojams, kuriems reikalingas pigus, tačiau efektyvus būdas atlikti pagrindines užduotis.

Apibendrinant

„Pentium“ ir „Celeron“ yra skirti skirtingiems vartotojų segmentams, atsižvelgiant į našumą ir kainą. „Pentium“ siūlo geresnę veikimo spartą ir funkcijas už šiek tiek didesnę kainą, todėl tinka vartotojams, kuriems reikia daugiau galios darbui ir žaidimams. „Celeron“ yra prasčiau apdorojami ir paprastesni, tačiau puikiai tinka žmonėms, kuriems reikalingas nebrangus kompiuteris pagrindinėms užduotims atlikti. Šios dvi linijos leidžia „Intel“ pasiūlyti sprendimus skirtingiems rinkos poreikiams ir biudžetams.

Šaltiniai:

Ar buvo naudinga informacija?

Paspauskite, kad įvertinti

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Įvertino: 1

Dar nebuvo vertinimų, būkite pirmasis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *