Kuo skiriasi pasukos nuo kefyro?

Pasukos ir kefyras yra du populiarūs pieno produktai, kurie yra vertinami dėl savo skonio ir sveikatingumo. Nors abi šios produktų kategorijos yra susijusios su fermentuotais pieno produktais, tarp jų yra keletas svarbių skirtumų, susijusių su gamybos procesu, tekstūra, skoniu ir maistinėmis savybėmis. Supratimas apie šiuos skirtumus gali padėti vartotojams geriau pasirinkti produktą pagal jų poreikius ir skonio pageidavimus.

Kas yra pasukos?

Pasukos yra skystas produktas, gaunamas kaip šalutinis produktas sūrio gamybos proceso metu. Jos yra gaminamos išvarant išrūgą, tai yra skystį, kuris lieka po pieno rūgimo ir sūrio masės atskyrimo. Pasukos yra žemos riebumo ir turtingos baltymų, mineralų bei vitaminų.

Pasukose yra laktozės, tačiau jos neturi tiek daug riebalų ir kalorijų, palyginti su kitais pieno produktais. Dėl savo lengvos tekstūros ir gaivaus skonio, pasukos yra populiarus pasirinkimas sportininkų mityboje ir kaip gaivus gėrimas. Jos taip pat naudojamos kaip ingredientas kepiniuose, kokteiliuose ir kituose patiekaluose.

Kas yra kefyras?

Kefyras yra fermentuotas pieno gėrimas, kuris yra gaminamas naudojant kefyro grūdus – tai yra mišinys iš bakterijų ir mielių. Šis procesas suteikia kefyrui storą tekstūrą ir charakteringą rūgštų skonį. Kefyras yra turtingas probiotikais ir yra žinomas dėl savo naudingųjų savybių virškinimo sistemai.

Kefyras taip pat yra puikus kalcio, baltymų ir B grupės vitaminų šaltinis. Jo storos ir kreminės tekstūros dėka, kefyras yra puikus pasirinkimas tiek kaip atskiras gėrimas, tiek kaip ingredientas įvairiuose patiekaluose ir desertuose.

Apibendrinant

Pasukos ir kefyras yra du skirtingi fermentuoti pieno produktai, turintys savo unikalias savybes ir naudojimo būdus. Pasukos yra gaivios ir lengvos, turtingos baltymų, bet mažai riebalų ir yra vertinamos dėl jų universalumo maisto gamyboje. Kefyras, kita vertus, yra storas ir rūgštus, turtingas probiotikais ir naudingas virškinimo sistemai. Abi šios produktų kategorijos yra puikus pasirinkimas sveikatai palankios mitybos mėgėjams, tačiau jų skirtingos tekstūros, skoniai ir maistinės savybės suteikia skirtingus naudojimo variantus virtuvėje.

Šaltiniai

Ar buvo naudinga informacija?

Paspauskite, kad įvertinti

Vidutinis įvertinimas 4 / 5. Įvertino: 3

Dar nebuvo vertinimų, būkite pirmasis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *