Kuo skiriasi DVD-R ir DVD+R?

Nors šiandien didžiąją dalį duomenų saugojimo ir perdavimo užima skaitmeninės platformos bei CLOUD technologijos, optiniai laikmenos kaip DVD vis dar naudojami tam tikruose kontekstuose, pavyzdžiui, filmų platinime ar duomenų archyvavime. Tarp optinių diskų formatų, DVD-R ir DVD+R yra itin paplitę, tačiau ne visi supranta, kuo jie skiriasi. Šis straipsnis paaiškins pagrindinius šių dviejų formatų skirtumus, padėdamas vartotojams geriau suprasti, kuris formatas labiau tinka jų poreikiams.

Kas yra DVD-R?

DVD-R yra vienas iš pirmųjų įrašomų DVD formatų, kurį 1997 metais pristatė DVD Forum – organizacija, kurią sudaro įvairių įmonių, susijusių su DVD technologijų vystymu, koalicija. Žodis „R“ reiškia „Recordable“ (įrašomas), o tai reiškia, kad šiame diske galima duomenis įrašyti tik vieną kartą. Vieną kartą įrašius duomenis į DVD-R diską, jų pakeisti ar ištrinti nebegalima. DVD-R formatas buvo sukurtas laikyti 4.7 GB duomenų, ir jis suderinamas su dauguma DVD grotuvų bei kompiuterių optinių diskų skaitytuvų.

Kas yra DVD+R?

DVD+R yra kitas įrašomas DVD formatas, kuris buvo sukurtas kaip alternatyva DVD-R. Jis buvo pristatytas 2002 metais DVD+RW Alianso – kitos technologinių įmonių grupės, kuri siekė sukurti lankstesnį ir patogesnį įrašymo formatą. Panašiai kaip ir DVD-R, DVD+R leidžia įrašyti iki 4.7 GB duomenų, tačiau šis formatas pasižymi šiek tiek skirtinga duomenų tvarkymo technologija, kuri užtikrina didesnį įrašymo tikslumą. DVD+R diskai taip pat yra vienkartinio įrašo, tačiau dėl savo technologinių savybių jie gali suteikti šiek tiek geresnį suderinamumą su naujesniais įrenginiais.

Apibendrinant

Nors DVD-R ir DVD+R diskai iš pirmo žvilgsnio atrodo labai panašūs, pagrindinis skirtumas tarp jų slypi jų technologijose ir suderinamume su įvairiais įrenginiais. DVD-R yra senesnis formatas, plačiai pripažintas ir suderinamas su dauguma įrenginių. Tuo tarpu DVD+R siūlo šiek tiek patobulintą technologiją, kuri gali užtikrinti geresnį įrašymo tikslumą ir suderinamumą su naujesniais įrenginiais. Renkantis tarp šių dviejų formatų, svarbu atsižvelgti į asmeninius poreikius ir naudojamų įrenginių ypatybes.

Šaltiniai:

Ar buvo naudinga informacija?

Paspauskite, kad įvertinti

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Įvertino: 0

Dar nebuvo vertinimų, būkite pirmasis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *