Kuo skiriasi avinžirniai nuo žirnių?

Avinžirniai ir žirniai yra du populiarių ankštinių augalų atstovai, plačiai naudojami įvairiose virtuvėse dėl jų maistinių savybių ir lankstumo ruošiant įvairius patiekalus. Nors abu priklauso ankštinių šeimai, jie skiriasi botaniniu požiūriu, skoniu, tekstūra ir naudojimo būdais virtuvėje.

Kas yra avinžirniai?

Avinžirniai, dar žinomi kaip garbanotieji žirniai arba cicerai, priklauso genties Cicer augalui. Jie yra apvalūs, šiek tiek riešuto formos ir paprastai geltonos arba smėlio spalvos. Avinžirniai turi kietą, traškų lukštą ir kreminę vidinę tekstūrą, kai yra išvirti. Jie yra labai mėgstami Viduržemio jūros regiono ir Artimųjų Rytų virtuvėse, naudojami humuso, falafelių gamyboje, taip pat įvairiuose troškiniuose ir salotose.

Kas yra žirniai?

Žirniai, moksliniu požiūriu priklauso genties Pisum, dažniausiai naudojami yra sodo žirniai. Jie būna žali, o jų dydis ir forma yra panašūs į mažus kamuoliukus. Žirniai yra saldūs skonio, su švelnia ir šiek tiek kreminė tekštūra, ypač kai švieži ar šaldyti. Jie yra populiarūs Vakarų virtuvėse, dažnai naudojami kaip garnyras, įvairiuose sriubose, pietų patiekaluose ar salotose.

Apibendrinant

Avinžirniai ir žirniai yra dvi skirtingos ankštinių rūšys, kurios skiriasi išvaizda, tekstūra, skoniu ir kulinariniu naudojimu. Avinžirniai dažniausiai naudojami stambesniuose, pikantiškuose patiekaluose, o žirniai dažniai sutinkami kaip švelnūs, saldūs garnyrai ar pagrindiniai ingredientai lengvesniuose patiekaluose. Abiejų augalų auginimas ir naudojimas virtuvėje rodo ankštinių augalų šeimos įvairovę ir svarbą mūsų mityboje.

Šaltiniai:

Ar buvo naudinga informacija?

Paspauskite, kad įvertinti

Vidutinis įvertinimas 4.5 / 5. Įvertino: 2

Dar nebuvo vertinimų, būkite pirmasis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *