Kuo skiriasi satinas nuo medvilnės?

Kai iškyla dilema, kas yra geriau – medvilnė ar satinas – paprastai mes turime galvoje miegamojo tekstilę, su kuria praleidžiame daugiau laiko nei su tam tikrais drabužiais. Taigi šios dienos įraše skirsime visą dėmesį šioms medžiagoms – medvilnei ir satinui – galvoje turėdami miegamojo patalynę.

Ką reikia žinoti apie miegamojo patalynę?

Miegamojo tekstilės gamyboje naudojami audiniai šiuo metu yra ne mažiau svarbūs nei pats jos dizainas. Nors dar, atrodo, visai neseniai renkantis patalynę svarbiausia buvo raštas ir spalvos. 

Jūsų pasirinkta patalynė daro didelę įtaką jūsų miego kokybei. Todėl svarbu sąmoningai ir tinkamai pasirinkti medžiagą, kurioje teks ilsėtis ilgas valandas. Du populiariausi miego tekstilės pasirinkimai – tai satino ir medvilnės patalynės. Kuri iš jų geriausia? Kurią rinktis? Kuo jos skiriasi? Pamėginsime trumpai atsakyti.

Kas yra kas?

Trumpai tariant, liečiama satino patalynė pirmąsias akimirkas primena šilką, nes yra blizgi ir itin glotni. Satino audinys drabužiui ar kambario interjerui suteikia prabangos jausmą, nes yra išskirtinis ir dėmesį kaustantis. Tuo tarpu medvilninis audinys yra tobulas kasdieniam naudojimui ir lengvai pritaikomas bet kur. Tai universali medžiaga, išsiskirianti dizaino gausa ir lengvu prieinamumu. Tiesa, ji nepasižymi glotnumu ir žvilgesiu, tad išvaizda itin skiriasi nuo satino audinio.

Panašumai ar skirtumai?

Satino patalynės užvalkalai suteikia šilkinį, malonų pojūtį, rankos tiesiog slyste slysta jo paviršiumi. Be to, satino audinys yra plonesnis ir lengvesnis, o medvilniniai užvalkalai dažnai yra sunkesni ir storesni. Dėl šių savybių šias skirtingas patalynės rūšis galime nesunkiai skirstyti pagal sezonus. Medvilnė dėl savo savybių geba labiau šildyti, todėl tai idealus pasirinkimas vėsiais ir šaltais metų laikais, tuo tarpu satininiai užvalkalai puikiai tinka vasarą, kuomet kūnams reikia vėsos ir lengvumo pojūčio.

Kadangi lovoje praleidžiami išties nemažai savo laiko, patalynę reikia gana dažnai skalbti, o kad ji būtų efektyviai išvalyta, reikia rinktis aukštesnę vandens temperatūrą. Tai ne visada į naudą tam tikriems audiniams ir medžiagoms. Štai, pavyzdžiui, medvilnė po kiekvieno skalbimo gali tapti minkštesnė ir malonesnė joje praleisti naktį. Bet satinas to negalėtų pakelti. Jo subtilumas pasireiškia ne tik išvaizdoje, bet ir priežiūroje. Tad geriausia satiną skalbti rankomis arba skalbimo mašinoje, renkantis itin švelnią skalbimo programą. 

Audinių kaina

Satino audiniai paprastai kainuoja daugiau nei medvilnės. Tačiau rinkoje galite rasti skirtingą satino kainų diapozą, tad reikėtų žinoti, jog tradicinis satinas, gaminamas tik iš medvilnės, kainuos brangiau. Jei radote gana pigų satino užvalkalų komplektą – tikėtina, kad tai ne visai grynos medvilnės audinys, o su poliesterio priemaišomis. Audinių kainas rekomenduojame lyginti profesionaliose specializuotose audinių parduotuvėse, tokiose kaip https://www.have.lt/. Čia galėsite ne tik palyginti kainas, bet ir įsigyti audinių pigiau su akcija.

Šaltiniai: 

https://www.savashome.lt/naujienos/kas-yra-satinas-tai-nesenstantis-audinys3220

https://rustile.lt/blogs/news/satinas-kaip-atskirti-medvilne-nuo-sintetikos

Ar buvo naudinga informacija?

Paspauskite, kad įvertinti

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Įvertino: 1

Dar nebuvo vertinimų, būkite pirmasis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *