Kuo skiriasi plikyti ryžiai nuo paprastų?

Ryžiai – vienas iš pagrindinių maisto produktų visame pasaulyje, tačiau ne visi ryžiai yra vienodi. Priklausomai nuo apdirbimo būdo, ryžių savybės ir maistinė vertė gali smarkiai skirtis. Plikyti ryžiai ir paprasti ryžiai yra du skirtingi ryžių tipai, kuriuos skiria ne tik apdirbimo metodas, bet ir maistinės savybės, virimo trukmė bei skonis. Šiame straipsnyje panagrinėsime, kas yra plikyti ryžiai, kaip jie skiriasi nuo paprastų ryžių ir kokias unikalias savybes turi kiekvienas ryžių tipas.

Kas yra plikyti ryžiai?

Plikyti ryžiai – tai ryžiai, kuriuos prieš pakuojant trumpam apdoroja garais. Šis procesas leidžia išlaikyti daugumą maistinių medžiagų, kurios paprastai būna tik ryžių luobele. Plikymo metu maistinės medžiagos iš luobelės įsigeria į ryžių grūdą, o vėliau luobelė nuvaloma. Dėl šios priežasties plikyti ryžiai turi šviesiai rudą atspalvį, yra greičiau virinami ir pasižymi švelnesniu skoniu, palyginti su neišvalytais ryžiais. Be to, jie išlieka kiek kietesni ir nesulimpa po virimo, todėl yra tinkami šaltoms salotoms ar šoniniams patiekalams.

Kas yra paprasti ryžiai?

Paprasti ryžiai yra natūralūs ryžių grūdai, kuriuos išvalo nuo luobelės, bet kitaip neapdoroja. Jie gali būti skirstomi į ilgagrūdius, trumpagrūdius arba vidutinio ilgio grūdus, kiekvienas su savo skoninėmis savybėmis ir virimo ypatumais. Paprasti ryžiai, palyginti su plikytais, reikalauja ilgesnio virimo laiko ir dažnai sulimpa, todėl tinka kruopščiai išmaišytiems patiekalams, pavyzdžiui, plovui ar risotto. Be to, neišvalyti ryžiai (pilno grūdo) išlaiko daugiau skaidulų ir maistinių medžiagų nei išvalyti balti ryžiai, tačiau jų virimo laikas yra ilgesnis.

Apibendrinant

Pagrindinis skirtumas tarp plikytų ir paprastų ryžių slypi jų apdirbimo procese. Plikyti ryžiai yra garinami prieš nuvalant luobelę, dėl ko maistinės medžiagos įsigeria į grūdą, o ryžiai tampa maistingesni, greičiau virinami ir po virimo – kietesni bei nesulimpa. Paprasti ryžiai gali būti tiek neišvalyti (pilno grūdo), tiek išvalyti (balti), ir jų virimo savybės bei maistinė vertė priklauso nuo pasirinkto tipo. Priklausomai nuo asmeninių skonio preferencijų ir patiekalo reikalavimų, galima pasirinkti atitinkamą ryžių tipą, kuris geriausiai tiks konkrečiai situacijai.

Šaltiniai:

Ar buvo naudinga informacija?

Paspauskite, kad įvertinti

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Įvertino: 0

Dar nebuvo vertinimų, būkite pirmasis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *