Kuo skiriasi LED ir OLED?

Nuolat besikeičiančiame ekranų technologijų pasaulyje LED (šviesos diodas) ir OLED (organinis šviesos diodas) yra du terminai, kurie dažnai minimi diskusijose apie televizorių ekranus, kompiuterių monitorius ir įvairius skaitmeninius ekranus. Nors skamba panašiai, LED ir OLED technologijos skiriasi savo sudėtimi, veikimu ir taikymu. Šių skirtumų supratimas yra labai svarbus vartotojams ir technologijų entuziastams, kad jie galėtų priimti pagrįstus sprendimus dėl savo įsigyjamos elektronikos.

Kas yra LED?

LED technologija naudoja šviesos diodų skydelį kaip foninį apšvietimą, kuris apšviečia LCD (skystųjų kristalų) ekraną ir sukuria vaizdus. Dėl šio foninio apšvietimo LED televizoriai yra santykinai storesni nei OLED televizoriai. LED ekranus dar galima skirstyti į du tipus: standartinius LED, kurie paprastai vadinami „LED”, ir QLED (angl. Quantum-dot LED) – kai kurių gamintojų naudojamą variantą, kuriame ryškumui ir spalvoms pagerinti naudojami kvantiniai taškai. Pagrindiniai LED ekranų privalumai – ryškumas, dėl kurio jie tinka gerai apšviestose patalpose, ir paprastai mažesnė kaina, palyginti su OLED ekranais.

Kas yra OLED?

OLED technologija – tai didelė ekranų technologijos pažanga. Skirtingai nei LED ekranams, OLED ekranams nereikia foninio apšvietimo. Kiekvienas OLED ekrano pikselis yra pagamintas iš organinių medžiagų, kurios, įjungus elektros srovę, skleidžia šviesą. Tai leidžia sukurti daug plonesnius ekranus, nes nereikia atskiro šviesos šaltinio. OLED ekranai pasižymi geresniu kontrasto santykiu ir gilesne juoda spalva, nes atskirus pikselius galima visiškai išjungti. Jie taip pat pasižymi platesniais matymo kampais ir geresniu spalvų tikslumu nei standartiniai LED ekranai.

LED ir OLED ekranų palyginimas

Pagrindiniai LED ir OLED ekranų skirtumai yra susiję su vaizdo kokybe, fizine konstrukcija ir kaina. LED ekranai paprastai pasižymi gera vaizdo kokybe ir ryškumu, tačiau dėl priklausomybės nuo foninio apšvietimo gali būti sudėtinga užtikrinti gilų juodos spalvos lygį. Tačiau OLED ekranai pasižymi dideliu tikslumu ir detalumu, todėl juoda spalva yra gili, o spalvos – ryškios. OLED ekranai yra plonesni ir lankstesni nei LED. Tačiau OLED technologija paprastai yra brangesnė, o tai atspindi jos pažangias galimybes.

Išvada

Apibendrinant galima teigti, kad pasirinkimas tarp LED ir OLED priklauso nuo individualių poreikių ir pageidavimų. Jei pirmenybę teikiate dideliam ryškumui ir ieškote biudžetui palankesnio varianto, LED ekranas gali būti tinkamas pasirinkimas. Tačiau jei trokštate aukščiausios vaizdo kokybės, gilios juodos spalvos ir ryškių spalvų ir esate pasirengę investuoti daugiau, tuomet OLED ekranas būtų puikus pasirinkimas. Suprasdami šiuos skirtumus, vartotojai gali lengviau pasirinkti tinkamiausią technologiją savo žiūrėjimo patirčiai – pramogoms, profesionaliam darbui ar bendram naudojimui.

Šaltiniai

Ar buvo naudinga informacija?

Paspauskite, kad įvertinti

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Įvertino: 0

Dar nebuvo vertinimų, būkite pirmasis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *