Kuo skiriasi astronautas nuo kosmonauto?

Kosmoso tyrinėjimas jau seniai sužadino žmonijos vaizduotę, todėl atsirado specializuotų profesijų, kurios užsiima kelionėmis už mūsų planetos ribų. Šiems kosmoso tyrinėtojams apibūdinti dažnai vartojami terminai „astronautas” ir „kosmonautas”, tačiau jie nėra tapatūs. Suprasdami, kuo skiriasi astronautas ir kosmonautas, suprasite pasaulinių kosmoso tyrinėjimų istoriją ir dabartinę padėtį.

Kas yra astronautas?

Terminas „astronautas” kilęs iš graikiškų žodžių „astron”, reiškiančio „žvaigždė”, ir „nautes”, reiškiančio „jūreivis”. Astronautu paprastai vadinamas Jungtinių Amerikos Valstijų kosmoso tyrinėtojas arba ne Rusijos kosmoso keliautojas. Astronautus rengia NASA, Jungtinių Valstijų kosmoso agentūra, arba kitos tarptautinės kosmoso agentūros, pavyzdžiui, Europos kosmoso agentūra (ESA) arba Japonijos kosmoso tyrimų agentūra (JAXA). Mokymų metu jie rengiami įvairioms misijoms, įskaitant keliones į Tarptautinę kosminę stotį (TKS), dalyvavimą kosmoso tyrimuose ir galbūt būsimas misijas į Mėnulį ar Marsą.

Kas yra kosmonautas?

Kita vertus, „kosmonautas” – tai terminas, kuriuo vadinami rusijos kosmoso tyrinėtojai. Šis žodis kilęs iš rusiškų žodžių „kosmos”, reiškiančio „erdvė”, ir „nautas”. Kosmonautus rengia rusijos kosmoso agentūra, šiuo metu vadinama „roskosmos”. Šis terminas vartojamas nuo pat pirmųjų kosminių lenktynių dienų XX a. viduryje ir iki šiol juo apibūdinami visi rusijos kosmoso keliautojai, nesvarbu, ar jie dalyvauja misijose į TKS, ar atlieka mokslinius tyrimus, ar leidžiasi į kitas kosmoso tyrinėjimo misijas.

Esminiai skirtumai

Pagrindinis skirtumas tarp astronauto ir kosmonauto iš esmės yra nacionalinis ir kalbinis. Abu jie yra apmokyti kosmoso specialistai, keliaujantys ir dirbantys kosmose, tačiau jų pavadinimai atspindi šalį arba kosmoso agentūrą, kuriai jie atstovauja. Terminas „astronautas” plačiai vartojamas visame pasaulyje, o „kosmonautas” skirtas tik rusijos kosmoso keliautojams.

Išvada

Apibendrinant galima teigti, kad nors astronautų ir kosmonautų pavadinimai gali skirtis pagal jų kilmės šalis ir pasirengimą, jų funkcijos ir tikslai iš esmės yra panašūs. Ir vieni, ir kiti yra labai gerai parengti asmenys, siekiantys plėsti žmonijos žinias ir gebėjimus kosmose. Kadangi kosmoso tyrinėjimas toliau vystosi, šie specialistai, nepriklausomai nuo jų pavadinimo, atlieka lemiamą vaidmenį atskleidžiant kosmoso paslaptis ir suvienijant tautas siekiant mokslinių atradimų ir kosmoso tyrinėjimo.

Šaltiniai:

Ar buvo naudinga informacija?

Paspauskite, kad įvertinti

Vidutinis įvertinimas 4 / 5. Įvertino: 1

Dar nebuvo vertinimų, būkite pirmasis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *