Kuo skiriasi angliški žibintai nuo europietiškų?

Automobilių žibintai yra esminė transporto priemonės dalis, užtikrinanti saugumą kelyje. Tačiau dėl skirtingų vairavimo taisyklių ir kelių infrastruktūros skirtingose pasaulio šalyse automobilių žibintai gali skirtis. Vienas iš ryškiausių pavyzdžių yra skirtumai tarp Anglijoje ir Europoje naudojamų automobilių žibintų. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius skirtumus tarp angliškų ir europietiškų automobilių žibintų.

Kelių eismo pusė

Pagrindinis skirtumas tarp angliškų ir europietiškų žibintų yra susijęs su vairavimo pusėmis. Anglijoje vairuotojai važiuoja kairiąja kelio puse, o Europoje – dešiniąja. Dėl šios priežasties žibintų spinduliavimo kryptis turi būti pritaikyta atitinkamai kelių pusei.

Angliški žibintai yra sukonstruoti taip, kad spindulys būtų nukreiptas dešiniąją kelio pusę, kad neakintų priešpriešiais važiuojančių vairuotojų ir geriau apšviestų kelkraštį. Europietiški žibintai, priešingai, yra sukonstruoti taip, kad spindulys būtų nukreiptas kairiąją kelio pusę, laikantis dešinės kelio pusės vairavimo taisyklių.

Šviesos spindulių kryptis ir modelis

Angliški ir europietiški žibintai taip pat skiriasi šviesos spindulių kryptimi ir modeliu. Angliški žibintai turi asimetrinį šviesos spindulį, kuris kyla į dešinę, kad geriau apšviestų kelkraštį ir ženklus. Tuo tarpu europietiški žibintai turi asimetrinį šviesos spindulį, kuris kyla į kairę, kad būtų pasiektas tas pats tikslas Europoje.

Šie skirtumai yra labai svarbūs, nes netinkamai sureguliuoti žibintai gali akinti priešpriešiais važiuojančius vairuotojus ir kelti pavojų saugumui kelyje. Dėl šios priežasties automobilių žibintai turi būti atitinkamai pritaikyti ir reguliuojami priklausomai nuo šalies, kurioje yra naudojami.

Techniniai reikalavimai ir sertifikavimas

Europoje automobilių žibintai turi atitikti Europos Sąjungos (ES) reglamentus ir standartus, tokius kaip ECE (Ekonominės komisijos Europai) taisyklės. Šie standartai apima įvairius techninius reikalavimus, tokius kaip šviesos intensyvumas, spalva ir spinduliavimo modelis. Anglijoje, nors daugelis reikalavimų yra panašūs į ES reglamentus, gali būti tam tikrų nacionalinių skirtumų, ypač po Brexit.

Automobilių gamintojai dažnai gamina skirtingas žibintų versijas skirtingoms rinkoms, kad atitiktų vietinius reikalavimus. Jei automobilis yra importuojamas iš vienos šalies į kitą, žibintus gali tekti pakeisti arba sureguliuoti, kad atitiktų vietinius standartus.

Apibendrinant

Angliški ir europietiški automobilių žibintai skiriasi dėl vairavimo pusės, šviesos spindulių krypties ir techninių reikalavimų. Angliški žibintai yra pritaikyti kairės pusės eismui, o europietiški – dešinės pusės eismui. Šie skirtumai yra svarbūs saugumui kelyje, todėl automobilių žibintai turi būti atitinkamai sureguliuoti ir pritaikyti priklausomai nuo šalies, kurioje yra naudojami.

Šaltiniai:

Ar buvo naudinga informacija?

Paspauskite, kad įvertinti

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Įvertino: 0

Dar nebuvo vertinimų, būkite pirmasis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *