Kuo Skiriasi Stetoskopas nuo Fonendoskopo?

Stetoskopas ir fonendoskopas yra medicinos įrankiai, naudojami paciento širdies, plaučių ir kitų vidaus organų garsams auskultuoti, tai yra, klausytis. Nors šie terminai dažnai naudojami pakaitomis, svarbu pažymėti, kad iš tiesų jie reiškia tą patį įrankį. Vis dėlto, šiame straipsnyje panagrinėsime, kaip šie pavadinimai vartojami ir kokie yra jų pritaikymo kontekstai medicinos praktikoje.

Kas yra stetoskopas?

Stetoskopas – tai įrankis, kuris buvo išrastas 1816 metais Prancūzijoje, ir nuo tada tapo neatsiejama kiekvieno gydytojo įranga. Stetoskopas naudojamas medikams klausytis įvairių kūno garsų, tokie kaip širdies ritmas ar plaučių veikla. Įrenginys susideda iš dviejų ausinių, vamzdelių, kurie jungiasi prie platusiškojo gaubto – membranos, padedančios sustiprinti garsą. Stetoskopas padeda gydytojams diagnozuoti įvairias būkles, pavyzdžiui, širdies aritmijas, plaučių uždegimus ir kt.

Kas yra fonendoskopas?

Fonendoskopas yra kita stetoskopo pavadinimo forma, kuri dažniau naudojama kai kurių Europos šalių medicinos praktikoje. Iš esmės, fonendoskopas ir stetoskopas yra tas pats įrenginys ir atlieka tas pačias funkcijas. Terminas „fonendoskopas“ kilęs iš graikų kalbos žodžių „phonendos“ (garsas) ir „skopein“ (stebėti), kas tiesiogiai nurodo į įrenginio funkciją – garsų stebėjimą. Vartojimas šio termino gali šiek tiek skirtis priklausomai nuo regiono, bet funkcionalumas išlieka nepakitęs.

Apibendrinant

Nors terminai „stetoskopas“ ir „fonendoskopas“ dažnai gali pasirodyti skirtingi, iš tiesų jie nusako tą patį medicinos įrankį. Skirtumas tarp šių pavadinimų dažniausiai yra lingvistinis ir kultūrinis, priklausomai nuo to, kurioje šalyje ar medicinos praktikos kontekste jie vartojami. Abu terminai reiškia įrenginį, naudojamą auskultacijai, tai yra, kūno vidaus garsų klausymuisi, kas yra būtina diagnozuojant ir stebint pacientų sveikatos būklę.

Šaltiniai:

Ar buvo naudinga informacija?

Paspauskite, kad įvertinti

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Įvertino: 2

Dar nebuvo vertinimų, būkite pirmasis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *