Kuo skiriasi jungiklis nuo perjungimo jungiklio?

Elektros komponentų ir sistemų srityje tiek profesionalams, tiek entuziastams labai svarbu suprasti, kuo skiriasi jungiklis ir perjungiklis. Nors visi perjungiamieji jungikliai yra tam tikros rūšies jungikliai, ne visi jungikliai yra perjungiamieji jungikliai. Šiame straipsnyje bus nagrinėjamos pagrindinės kiekvieno iš jų charakteristikos, išryškinami jų skirtumai ir konkrečios taikymo sritys.

Kas yra jungiklis?

Bendriausia prasme jungiklis yra prietaisas, naudojamas elektros jungčiai nutraukti arba užmegzti, taip valdant elektros srautą grandinėje. Komutatoriai būna įvairių tipų ir konstrukcijų, kiekviena iš jų pritaikyta skirtingiems tikslams. Dažniausiai naudojami mygtukiniai, sukamieji, svyruokliniai ir slankieji jungikliai. Jungiklių funkcionalumas gali labai skirtis; vieni jų skirti didelės srovės įrenginiams, pavyzdžiui, pramoninėms mašinoms, kiti – mažos srovės įrenginiams, pavyzdžiui, mažiems elektroniniams prietaisams.

Kas yra perjungiamasis jungiklis?

Perjungiamasis jungiklis yra tam tikros rūšies jungiklis, kuris valdomas rankiniu būdu, judinant svirtį, rankenėlę arba svirtelę pirmyn ir atgal, kad būtų atidaryta arba uždaryta elektros grandinė. Skiriamasis jungiklio bruožas yra jo pavara, kuri paprastai yra svirtis, fiziškai perjungiama iš vienos padėties į kitą. Šios padėtys paprastai žymimos įjungimo ir išjungimo žymomis ir aiškiai vizualiai parodo jungiklio būseną. Perjungiamieji jungikliai dažniausiai naudojami tais atvejais, kai reikia tvirtų ir patvarių jungiklių, pavyzdžiui, pramoniniuose valdikliuose, automobilių skydeliuose ir namų apšvietimo sistemose.

Esminiai skirtumai

Pagrindinis skirtumas tarp bendrojo jungiklio ir perjungiamojo jungiklio yra jų konstrukcija ir veikimo mechanizmas. Nors jungiklis yra plati kategorija, apimanti įvairių tipų prietaisus, naudojamus elektros srautui valdyti, perjungiamasis jungiklis konkrečiai reiškia jungiklius, valdomus svirtimi, kurią galima perjungti iš vienos padėties į kitą. Perjungiamieji jungikliai turi aiškų lietimo ir vaizdo grįžtamąjį ryšį apie savo būseną, o tai būdinga ne visų tipų jungikliams.

Išvada

Apibendrinant galima pasakyti, kad norint pasirinkti tinkamą komponentą konkretiems poreikiams, labai svarbu suprasti, kuo skiriasi bendrieji jungikliai nuo perjungiamųjų jungiklių. Jungiklis plačiąja prasme yra bet koks prietaisas, valdantis elektros srautą, o perjungiamasis jungiklis pasižymi tuo, kad veikia svirtimi. Kiekvieno tipo jungiklis naudojamas skirtingiems tikslams ir teikia unikalių privalumų, o jo pasirinkimas priklauso nuo konkrečių taikymo reikalavimų, pavyzdžiui, pageidaujamo naudotojo sąveikos lygio, elektros apkrovos ir aplinkos sąlygų.

Šaltiniai:

Ar buvo naudinga informacija?

Paspauskite, kad įvertinti

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Įvertino: 0

Dar nebuvo vertinimų, būkite pirmasis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *