Kuo skiriasi BDSM ir S&M?

Terminai BDSM ir sadomazochizmas dažnai minimi diskusijose apie seksualines praktikas ir pomėgius, tačiau jie dažnai suprantami neteisingai arba vartojami pakaitomis. Norint aiškiai suvokti jų dinamiką ir kultūrinę reikšmę, būtina suprasti šių dviejų sąvokų skirtumus.

BDSM apibrėžimas

BDSM yra akronimas, reiškiantis Bondage and Discipline (BD), Dominance and Submission (DS) ir Sadism and Masochism (SM). Jis apima platų veiklos, santykių ir kultūrinių praktikų spektrą. BDSM apima abipusiu sutarimu vykdomus galios ir kontrolės mainus ir apima įvairią veiklą, kuri gali apimti fizinį suvaržymą, galios žaidimus, vaidmeninius žaidimus ir skausmo sukėlimą arba priėmimą.

S&M supratimas

S&M, kuris reiškia sadizmą ir mazochizmą, iš tikrųjų yra platesnio BDSM skėčio dalis. Tai konkrečiai reiškia, kad malonumą, dažnai seksualinį, patiriame sukeldami skausmą (sadizmas) arba priimdami skausmą (mazochizmas). S&M yra siauresnis BDSM aspektas, susijęs su žaidimu su skausmu.

Pagrindiniai skirtumai

  • Taikymo sritis ir praktika: Pagrindinis skirtumas yra jų taikymo sritis. BDSM yra plati sąvoka, apimanti daugybę skirtingų praktikų, įskaitant, bet neapsiribojant sadomazochizmu. Tuo tarpu sadomazochizmas yra konkrečiai susijęs su mėgavimusi skausmu.
  • Galios dinamika: BDSM gali apimti įvairią galios dinamiką, pavyzdžiui, dominavimą ir paklusnumą, o sadomazochizmas konkrečiai susijęs su skausmo suteikimo ir priėmimo dinamika.
  • Bendruomenė ir kultūra: BDSM tapo plačia bendruomene, turinčia savo normas, kalbą ir kultūrą. S&M, kaip BDSM porūšis, yra šios bendruomenės dalis, tačiau neapima jos visumos.

Išvada

Apibendrinant galima teigti, kad nors BDSM ir sadizmas dažnai minimi vienu žodžiu, jie yra skirtingi sudėtingo ir niuansuoto žmogaus seksualumo spektro aspektai. O jei jus sudomino šios seksualumo išraiškos, keletas svetainių internete teigia, kad bdsm skelbimai vis labiau populiareja internete. Visgi BDSM yra bendras terminas, apimantis daugybę praktikų, santykių ir dinamikos, kurie apima, bet neapsiriboja sadomazochizmu. Kita vertus, sadizmas ir mazochizmas yra konkrečiai skausmo ir malonumo sąveika, daugiausia dėmesio skiriant sadizmo ir mazochizmo dinamikai.

Labai svarbu pripažinti, kad tiek BDSM, tiek sadomazochizmas, kai jie praktikuojami atsakingai, yra tinkamos suaugusiųjų seksualumo išraiškos, pagrįstos abipusiu sutikimu, pasitikėjimu ir bendravimu. Jie suteikia galimybę tyrinėti, siekti intymumo ir saviraiškos, kuri yra tokia pat įvairi, kaip ir ja užsiimantys asmenys.

Šaltiniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *