Kuo skiriasi spiralės?

Kontraceptinės spiralės yra populiarus ir veiksmingas ilgalaikis gimdos viduje naudojamas kontraceptikas. Jos yra patogios, nes vieną kartą įstatytos gali veikti keletą metų. Tačiau ne visos spiralės yra vienodos – yra keletas tipų, kurie skiriasi savo veikimo principu, sudėtimi ir trukme. Aptarkime dvi pagrindines spiralės rūšis: hormonines ir be hormonų.

Kas yra hormoninė spiralė?

Hormoninė spiralė yra mažas, T formos įtaisas, kuris įstatomas į gimdą. Ši spiralė išskiria progestino hormoną, kuris veikia keletą kontraceptinių funkcijų: sutirština gimdos kaklelio gleives, o tai apsunkina spermatozoidų patekimą į gimdą, retina gimdos gleivinę, dėl ko apsunkinamas įsčiojimas, ir gali sulėtinti kiaušinėlių išsiskyrimą iš kiaušidžių. Hormoninės spiralės gali būti naudojamos iki 3-6 metų, priklausomai nuo modelio.

Kas yra be hormonų spiralė?

Be hormonų spiralė, dar vadinama varine spiralė, taip pat yra T formos, bet veikia be hormonų. Ši spiralė yra padengta vario juostelėmis arba visiškai pagaminta iš vario, kuris veikia spermatozoidus toksiniu būdu, mažindamas jų gyvybingumą ir gebėjimą apvaisinti kiaušinėlį. Vario spiralė taip pat sukelia vietinę uždegiminę reakciją gimdoje, kuri dar labiau apsunkina įsčiojimą. Šis spiralės tipas gali būti naudojamas iki 10 metų.

Apibendrinant

Hormoninės ir be hormonų spiralės skiriasi savo veikimo principais ir naudojamos medžiagomis. Hormoninė spiralė išskiria progestino hormoną, kuris veikia keliuose lygiuose, siekiant užkirsti kelią nėštumui, o varinė spiralė veikia fizikiniu ir cheminiu būdu, naudojant vario toksiškumą spermatozoidams. Pasirinkimas tarp šių dviejų tipų priklauso nuo individualių sveikatos poreikių, pageidaujamo naudojimo laikotarpio ir galimo hormonų poveikio tolerancijos.

Šaltiniai:

Ar buvo naudinga informacija?

Paspauskite, kad įvertinti

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Įvertino: 0

Dar nebuvo vertinimų, būkite pirmasis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *