Kuo skiriasi kalanetika nuo pilates?

Kalanetika ir pilatesas – tai populiarios mankštos formos, kuriomis daugiausia dėmesio skiriama lankstumui, jėgai ir kūno suvokimui gerinti. Nepaisant kai kurių panašumų, jų metodai, technikos ir bendri tikslai skiriasi. Suprasdami šių dviejų mankštos metodų skirtumus, asmenys gali lengviau pasirinkti tinkamiausią praktiką savo fizinio pasirengimo tikslams pasiekti.

Kas yra kalanetika?

Kalanetika yra pratimų forma, kurią devintajame dešimtmetyje sukūrė Callanas Pinckney. Joje akcentuojami smulkūs, tikslūs ir kontroliuojami judesiai, ypač orientuoti į mažesnes raumenų grupes. Pratimai skirti raumenų tonusui, lankstumui ir laikysenai gerinti, nesukeliant pervargimo ar traumų. Callanetics dažnai apima ilgesnį laiko tarpą išlaikytą padėtį ir mažus pulsuojančius judesius. Daugiausia dėmesio skiriama kūnui stiprinti ir dailinti, darant minimalų poveikį sąnariams, todėl tai geras pasirinkimas tiems, kurie ieško mažo poveikio pratimų.

Kas yra pilatesas?

XX a. pradžioje Džozefo Pilateso sukurtas pilateso pratimų metodas, kuriuo siekiama pagerinti lankstumą, jėgą ir kūno suvokimą, daugiausia dėmesio skiriant pagrindiniams raumenims. Pilateso pratimai atliekami sklandžiai, derinant jėgos ir lankstumo treniruotes su kvėpavimo ir sąmoningumo technikomis. Jį galima atlikti ant kilimėlio arba naudojant specializuotą įrangą, pavyzdžiui, treniruoklį „Reformer”. Pilateso pratimais siekiama ne tik tonizuoti kūną, bet ir pagerinti laikyseną bei raumenų pusiausvyrą, taip skatinant bendrą funkcinę būklę.

Pagrindiniai skirtumai

  • Kilmė ir raida: Kalanetiką XX a. devintajame dešimtmetyje sukūrė Callanas Pinckney, o pilatesą XX a. pradžioje sukūrė Josephas Pilatesas.
  • Pratimai: Callanetics” pagrindinis dėmesys skiriamas mažiems, pulsuojantiems judesiams, skirtiems mažesnėms raumenų grupėms. Pilatesas akcentuoja kontroliuojamus judesius, kurie įtraukia visą kūną, daug dėmesio skiriant branduoliui.
  • Judėjimo stilius: Kalanetikos stilius: Kalanetika – tai ilgesnis pozicijų išlaikymas atliekant smulkius judesius. Pilatesas apima judesių srautą, kuris vienu metu įtraukia kelias raumenų grupes.
  • Naudojama įranga: Paprastai kalanetikai nereikia specialios įrangos ir ji dažniausiai atliekama ant kilimėlio. Pilatesas gali būti atliekamas ant kilimėlio, tačiau dažnai naudojama ir specializuota įranga, pavyzdžiui, treniruoklis „Reformer”.
  • Bendras tikslas: Kalanetikos tikslas – tonizuoti ir formuoti kūną su minimaliu poveikiu sąnariams. Pilateso tikslas – pagerinti bendrą jėgą, lankstumą ir laikyseną, pagerinti funkcinį pasirengimą.

Išvada

Apibendrinant galima teigti, kad tiek kalanetika, tiek pilatesas yra mažo poveikio mankštos metodai, skirti jėgai ir lankstumui ugdyti, tačiau jie skiriasi savo kilme, konkrečiais metodais ir bendrais fizinio pasirengimo tikslais. Kalanetikai būdingi maži, tikslūs judesiai, skirti raumenims tonizuoti, o pilatesas siūlo labiau holistinį požiūrį į kūno rengimą, pabrėždamas pagrindinę jėgą ir sklandžius judesius. Suprasdami šiuos skirtumus, žmonės gali pasirinkti tinkamiausią ir naudingiausią mankštos metodą savo asmeninei fitneso kelionei.

Šaltiniai:

Ar buvo naudinga informacija?

Paspauskite, kad įvertinti

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Įvertino: 1

Dar nebuvo vertinimų, būkite pirmasis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *