Kuo skiriasi jonas nuo atomo?

Daugeliui gali pasirodyti, kad chemijos terminai yra sudėtingi ir sunkiai suprantami. Tačiau, suprasdami pagrindines sąvokas, galime giliau įsigilinti į mokslą, kuris mums atskleidžia tiek daug apie pasaulį aplink mus. Vienos iš šių pagrindinių sąvokų yra jonas ir atomas. Šis straipsnis aiškiai išdėsto, kas yra jonas, kas yra atomas ir kaip jie skiriasi.

Kas yra jonas?

Jonas yra atomas arba molekulė, kuri neteko arba įgijo vieną ar daugiau elektronų, dėl ko ji tampa įelektrinta. Tai reiškia, kad jonas gali būti teigiamai įkrautas (kationas) arba neigiamai įkrautas (anijonas). Jonų susidarymas yra būtinas įvairių cheminių reakcijų, pavyzdžiui, rūgščių ir bazių reakcijose, procese. Jonai taip pat atlieka svarbų vaidmenį elektrolitinėse disociacijose, kuriose jie leidžia elektros srovei tekėti per tirpalus.

Kas yra atomas?

Atomas yra mažiausia cheminio elemento dalis, kuri vis dar išlaiko to elemento chemines savybes. Atomas susideda iš branduolio, kuriame yra protonai ir neutronai, bei apie šį branduolį skriejančių elektronų debesies. Atomai yra neutralūs, kai jų skaičius elektronų lygus protonų skaičiui branduolyje. Atomai yra visos materijos pagrindas ir dalyvauja cheminėse reakcijose, kuriose jie gali jungtis su kitais atomais, formuodami molekules arba kitas chemines junginius.

Apibendrinant

Jonai ir atomai yra du fundamentalūs, bet skirtingi mokslo konceptai. Jonas yra elektriškai įkrautas dalelė, susidariusi dėl elektronų netekimo arba įgijimo, o atomas yra neutrali dalelė, sudaranti materijos pagrindą. Supratimas apie šias dvi sąvokas yra esminis norint suvokti, kaip vyksta cheminiai ir fizikiniai procesai mūsų aplinkoje. Taigi, nors abu terminai susiję su chemija, jie atspindi skirtingus materijos aspektus ir jų elgseną gamtoje.

Šaltiniai:

Ar buvo naudinga informacija?

Paspauskite, kad įvertinti

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Įvertino: 0

Dar nebuvo vertinimų, būkite pirmasis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *