Kuo skiriasi VŠĮ nuo UAB?

Supratimas apie skirtingas įmonių teisines formas yra svarbus tiek būsimiems verslininkams, tiek eiliniams vartotojams. Vienos populiariausių įmonių formų Lietuvoje yra viešoji įstaiga (VŠĮ) ir uždaroji akcinė bendrovė (UAB). Šiame straipsnyje aptarsime, kas yra VŠĮ ir UAB, jų pagrindinius skirtumus, bei kaip tai įtakoja jų veiklą ir struktūrą.

Kas yra VŠĮ?

Viešoji įstaiga (VŠĮ) yra ne pelno siekianti organizacija, kurios pagrindinis tikslas yra viešojo intereso tenkinimas. VŠĮ gali būti įsteigta įvairių socialinių, švietimo, mokslo, kultūros ar kitų viešojo intereso projektų vykdymui. Šios organizacijos neturi narių ar akcininkų, o jų veiklą kontroliuoja steigėjai ar valdyba. VŠĮ finansavimas dažniausiai gaunamas iš valstybės biudžeto, ES fondų, aukų ar kitų nekomercinių šaltinių.

Kas yra UAB?

Uždaroji akcinė bendrovė (UAB) yra pelno siekianti įmonės forma, kuri yra skirta komercinei veiklai. UAB yra privatus juridinis asmuo su ribota atsakomybe, kurioje akcininkų atsakomybė ribojama iki jų įnašų dydžio. Šio tipo įmonės gali būti įsteigtos vieno ar daugiau asmenų, o jų pagrindinis tikslas – pelno gavimas ir jo paskirstymas tarp akcininkų. UAB privalo turėti direktorių ir galbūt valdybą, priklausomai nuo įmonės dydžio ir struktūros.

Apibendrinant

VŠĮ ir UAB yra du labai skirtingi juridiniai subjektai su aiškiai išskirtiniais tikslais ir veiklos metodais. VŠĮ orientuojasi į viešojo intereso tenkinimą ir ne pelno gavimą, o UAB – į pelno siekimą ir komercinę veiklą. Renkantis tarp šių dviejų įmonių formų, svarbu atsižvelgti į asmenines ar verslo ambicijas, finansavimo šaltinius ir pageidaujamą organizacijos valdymo struktūrą.

Šaltiniai:

Ar buvo naudinga informacija?

Paspauskite, kad įvertinti

Vidutinis įvertinimas 4 / 5. Įvertino: 1

Dar nebuvo vertinimų, būkite pirmasis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *