Kuo Skiriasi Žuvėdra nuo Kirų?

Žuvėdros ir kirai yra du gana skirtingi paukščių tipai, kurie priklauso skirtingoms paukščių šeimoms. Šiame straipsnyje apžvelgsime šių paukščių charakteristikas, gyvenimo būdą bei jų skirtingas ekologines nišas.

Kas yra Žuvėdra?

Žuvėdra yra paukštis, priklausantis Šeškakojų (Laridae) šeimai, kuri būdinga dėl savo gebėjimo skraidyti ilgus atstumus ir gyventi prie vandens telkinių. Žuvėdras lengva atpažinti iš jų baltos ar pilkos spalvos plunksnų, gana didelių sparnų ir ryškiai geltonų ar raudonų snapų. Šie paukščiai mitybai dažniausiai renkasi žuvis ir mažesnius vandens gyvūnus, kuriais maitinasi plaukdami arba nardydamas. Žuvėdros yra socialiniai paukščiai, dažnai perėjantys kolonijose, kurios gali apimti šimtus ar net tūkstančius asmenų.

Kas yra Kiras?

Kiras, dar žinomas kaip povas, yra paukštis iš Kirinių (Charadriidae) šeimos. Skirtingai nuo žuvėdrų, kirai paprastai yra mažesni ir turi trumpesnius sparnus bei storesnius, trumpesnius snapus. Jie dažniausiai gyvena sausumoje ar prie smėlio ir žvyro paplūdimių, kur ieško maisto, tokių kaip vabzdžiai, varliagyviai ir kiti maži vabzdžiai. Kirai garsėja savo greitais ir staigiais judesiais bei gebėjimu skraidyti greitais, staigiais manevrais. Šie paukščiai taip pat perėja kolonijomis, tačiau jų socialinis elgesys yra mažiau išreikštas nei žuvėdrų.

Apibendrinant

Nors ir žuvėdros, ir kirai gyvena arti vandens, jie skiriasi savo dydžiu, mityba, elgesiu ir buveinėmis. Žuvėdros dažniausiai gyvena didelėse, triukšmingose kolonijose prie jūrų ir didelių ežerų, kur maitinasi žuvimis ir kitais vandenyje gyvenančiais organizmais. Tuo tarpu kirai linkę būti sausumos ar smėlio ir žvyro paplūdimių gyventojai, mitybai renkantis mažesnius sausumos gyvūnus. Šie skirtumai rodo, kaip skirtingos paukščių šeimos prisitaiko prie savo aplinkos ir išnaudoja ją skirtingais būdais.

Šaltiniai:

Ar buvo naudinga informacija?

Paspauskite, kad įvertinti

Vidutinis įvertinimas 4.2 / 5. Įvertino: 5

Dar nebuvo vertinimų, būkite pirmasis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *